| Mistress a întrebat:

Ce parere aveti despre pielea alba? Este un "defect" atat de mare sa nu fi bronzat? Sincer, am ajuns sa ma simt destul de aiurea cand mi se spune "ce bine ai arata daca ai fi mai bronzata!". Poate nu vreau. A devenit o regula? Sau e un "must have"?! Mi se pare grotesc sa judeci o persoana numai dupa criterii de genul. Dupa parerea mea, frumusetea inseamna mult mai mult decat atat."Frumusetea e o stare de spirit".

Răspuns Câştigător
| εїз a răspuns:

Nu, normal că nu este nici un defect. Dacă acel/acea persoană nu a putut merge la mare, sau la ştrand, şi nu s-a putut bronza, asta nu înseamnă că este o persoană urâtă. Mie îmi plac fetele mai mult bronzate, dar tu arăţi perfect, îţi stă mai bine albă decât bronzată, cred eu.
Pa, pa

13 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine. SI mie-mi mai zic unii mama ce alba esti parca n-ai ieist niciodata din casa sau chestii de genu. dar mie chiar nu-mi place sa fiu bronzata desi e un must. Mi se pare ca aven o piele alba esti mai finutza ai un aer nobil.

| missbee a răspuns:

Nu, nu este niciun defect. Şi eu am tenul alb, şi de când sunt mică îmi spune lumea să mai pun ceva culoare pe mine. Mie personal nu îmi place să mă bronzez. Când văd la unele persoane bronzul acela exagerat mă scârbeşte. Prefer tenul meu natural. Deşi uneori mă mai arde soarele prin mers şi sunt destul de dificilă dacă mi se arde pielea.

Iar dacă tu eşti în poza de la avatar, eşti frumoasă. Foarte frumoasă, iar tenul tău e sublim, perfect. Nu ai de ce să îţi faci griji...

| crisS a răspuns:

Cine te place te place asa cum esti.In primul rand tu trebuie sa te simti bine in pielea ta si daca tu esti ok nu stiu de ce trebuie sa iei in seama orice presupunere a celor din jur. Pielea alba poate fi chiar foarte frumoasa ex. daca ai un ten albicios ies mult mai bimne in evidenta ochi si buzele.In concluzie nu trebuie sa te simti aiurea sau nu mai stiu cum pentru ca iti spune cineva ca ti-ar sta mai bine bronzata important e ca tu sa te simti bine in pielea ta.

| mihaibrasov a răspuns:

In viata conteaza ce crezi tu despre tine, nu ce cred altii. Nu mai apleca urechea la toti idiotii. Ia du-te tu in China, sa vezi ca femeile de-acolo iau tratamente ca sa aiba pielea cat mai alba. Daca te duci acolo, sigur devii supermodel. happy

| raissa a răspuns:

Mistress asta este e farmecul tau si daca tie iti place foarte binehappy
1. nu mai lasa lumea sa isi dea cu parerea pentru ca in general o fac in invidie
2.asta este calitatea ta si din poza pot sa iti spun ca mie chiar imi place cum te prinde
3.ai incredere mai mult in tine si nu lasa lumea sa te descurajeze aiurea

important este ce e inauntrul nostru nu exteriorul happy bafta multa :*

| Anna_3507 a răspuns:

Si eu am pielea alba ca branza si la fel mi se zice...Nu baga in seama ce zic ceilalti, nu numai tu ai pielea alba.

| drumurile a răspuns:

Si mie mi se spune des, chiar daca sunt din constanta si ma duc la plaja zilnic si ma dau cu ulei nu se prinde bronzu de mine, am fost si la solar si tot alba am iesit de acolo nu stiu ce drq...nu se prinde bronz de mine sad

| alexH a răspuns:

Daca tu esti in poza de la avatar, esti chiar draguta.winking

| naruto_3074 a răspuns:

Nu e nici un defect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mhm, cred ca te stiu de pe HI5.Ai ceva cu Unknown beauty ca nickname, nu?blushing
Mie una mi se pare ca esti foarte frumoasa si daca te simti bine cu pielea alba, atunci asa trebuie sa ramana!
>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este un defect.Eu una prefer pielea alba(nu-mi place sa fiu bronzata). Stai calma, daca tie-ti place cum arati(ceea ce e foarte bine), asta e tot ce conteaza.

| lori15 a răspuns:

Nu e nici un defectwinking
Si eu am tenul alb... Tata imi spunea adesea :"Cand mai mergi la bronzat?" x(
Ehhhh... ce-i pasa lui laughing?