| gabisma a întrebat:

Ce parere aveti despre proteine? Sunt bune de folosit cand merg la sala sau mai bine fara ele?

2 răspunsuri:
| danutz9100 a răspuns:

Da normal.Sa nu te gandesti ca iei proteine si nu mai mananci, le iei degeaba.Ele sunt facute doar sa suplimenteze lipsa din mancare, adica tu ai nevoie de 1, 5 g proteina/kg corp (sa zicem ca ai 50 kg, 1, 5x50=75 g proteina/zi) de atat ai nevoie.Din alimente iti iei 30-40 g proteina/zi si suplimentezi cu proteina cumparata (prafuri) si ajungi la doza recomandata!

| Răduca_Claudiu_1998 a răspuns:

Daca ai de gand sa te tii de sala sunt bine venite dar la recomandarea antrenorului... steroizi sa nu iei niciodata aia sunt praf o sa regreti ca ai luat dar proteinele sun ok