| justdanceklihkuugiuhb a întrebat:

Ce parere aveti despre solar sau lotiunile autobronzante? vreau sa folosesc neaparat una dintre ele dar nu stiu daca sunt bune as mai astepta pana la vara sa ma bronzez naturalchatterboxdar dansez pe scena si vreau sa fiu bronzzata sa nu ma tot ferescstraight facefunda de aialaughing

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

Hey:*
Pai si eu fac dans sportiv de performata si daca vrei sa fi bronzata la spectacole doar iti recomand sa iei cumperi un autobronzant lichid.cum e ala? pai ii un lichid de culoare maronie a bronzului pe care o aplici pe piele cu un buretel.Nimic complicat.Partea proasta este ca nu prea se gasesc in magazine. daca esti din bucuresti sau oradea sunt niste magazine in care o sa gasesti asa ceva:)
Cate ceva despre ele:dintre toti dansatori si dansatoarle din Romania si din lumea intreaga nu am auzit sa aiba careva vreo reactia alergica la autobronzantele astea instant.SUnt mai multe nuante(pot fi bronz mat, lucios, cu miros de vanilie unele:X). La prima spalare(dus sau baie)se duce jos.
P. s.
Daca vrei sa tina mai mult incearca sa pulverizezi fixativ de la vreo 30-40 de cm ca sa se fixeze in caz ca transpiri mult
uite si niste site-uri care sa te ajute
http://www.supadance.ro/
http://aitadance.com/......JGngR.html
Mie imi ajunge un flacon cam vreo 15-20 de concursuri si precizez ca ma dau pe aproape tot corpul doar in zonele cu materiale deschise la culoare evit deoarece se ia pe material desi iese la spalat:)
Nu stiu ce sa iti mai zic. daca vrei mai multe informatii intreaba-ma
Kiss ya:*

9 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Lotiune autobronzanta Hegron, contine vit. B5, fabricata in Olanda. http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=104

| Lorelai a răspuns:

Eu zic sa nu te duci la solar de pe acum, esti mica, mai degraba foloseste autobronzant(desi nici alea nu mi se par cine stie celaughing )

| iuliaoprea a răspuns:

Mai bine asteapta sa te bronzezi natural.Bronzul artificial nu se mai poarta.

| anca_3211 a răspuns:

Autobronzantul e mai sanatos decat solarul, dar exista riscul sa iti ramana urme urate daca nu il aplici corect. Solarul este mai eficient, dar muuuult mai nesanatos pentru pielea ta. Tu hotarasti.
Mult succes!

| kaya a răspuns:

Nu e neaparat sa folosesti dar daca tii mortis In momentul in care mergi la solar intreaba pe fata de acolo si o sa iti dea ca au de vanzare ai grija cu solarul nu este indicat sa faci prea multe sedinte, numai bine.

| Incubus a răspuns:

Cel mai bun cred ca e soarele (e mai natural)mai ales ca eu ma si sperii de unele care chiar exagereaza cu solarul si mai e si haios cand mai au si urme de ochelari de protectie pe fata (nu cred ca se uita in oglinda)cat despre creme pot afecta la piele mai bine aseapta nu cred ca te da cineva afara pentru asta, mai bine exerseaza cat ar trebui sa stai la solar, cine te vede pe scena vrea sa te vada dansand nu bronzata si cred ca tu consideri ca dumnezeu te-ar fi facut urata (dar poti deveni daca exagerezi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lotiuni autobronzante decat solar. Cu solarul faci cancer de piele. Eu am auzit un caz unde o tipa urma sa se casatoreasca si a vrut sa fie bronzata la nunta ei sa arate bine. Si cand a ajuns acasa mirosea a ars pe langa ea. Practic i s-au ars pe dinauntru organele. Si iti dai seama ca a murit, la o saptamana. Ideea e sa nu recurgi niciodata la astfel de saloane ca nu sunt sigure, si sfatuiesc pe toata lumea. Cea mai sanatoasa este bronzarea naturala.

| Iulia D. [Xoxocu'] a răspuns:

Ummm... Parerea mea este urmatoarea: Nu folosi niciuna. Mai bine natural.happy
Acum, daca vrei cu indarjire sa fi mai creola, eu spun sa folosesti ceva creme autobronzante. Solarul nu este printre cele mai bune optiuni. Cel putin nu pentru sanatatea pielii tale. Exista riscul de a face cancer + alte boli [de piele, of course]. Totusi... Ai grija si cu acele lotiuni. Insa, daca nu vrei neaparat eu spun sa astepti pana la vara!happy Sper ca ti-am fost de folos! Toate cele bune!

| ADENIVOR a răspuns:

Buna.Parerea mea este ca solarul este ok, eu ma bronzez numai la solar de vreo 6-7 ani si totul este super, depinde si de tenul tau.