| karla_3547 a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de bronzare? As vrea sa ma bronzez un pic pana la vara dar nu stiu ce metoda sa aleg.As merge la solar dar nu stiu cam cate sedinte mi-ar trebui ca sa ma bronzez cat de cat, sunt blonda si am pielea deschisa, nu alba. Alte metode nu stiu daca sunt bune. de exemplu autobronzantul as vrea sa stiu daca a folosit cineva si cum se da ca sa nu ma bronzez cu pete si daca merita.

2 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

NU folosi autobronzante! happy
Pe langa faptul ca miros oribil pe piele, o sa te faca si ca un dalmatian pe masura ce se duce.

Eu as opta pentru solar in locul tau.
Fiind blonda cu tenul deschis tiºar trebui cam 4-5 sedinte de cate 10 minute ca sa ti se schimbe culoarea happy
Dupa 10, o sa fie chiar ok happy
Mergi o zi da, una nu, la inceput. Aplica creme speciale, cumparate de acolo, care accelereaza bronzul sau ulei de masline.

| criss:) a răspuns:

Cel mai bine e la soare.solarul nu e asa sanatos. poate ar mai merge cu autobronzant.mai bine mai astepti putin si te bronzezi la soare.pentru.un bronz uniform si pentru a nu te arde foloseste ulei de masline. da o culoare foarte frumoasa pielii.