| °○•ღєℓℓαღ •○°™ a întrebat:

Ce pot folosi pentru indepartarea pistruilor?

Răspuns Câştigător
| adellina a răspuns:

Lamaia este foarte buna pentru pistrui, nu stiu daca scapi definitiv de ei, dar oricum nu vor mai fi la fel.Lamaia este de asemenea buna si pentru petele de pe fata care raman de la bronz si pentru cosuri.

Storci o lamaie, iar dupa ce te speli pe fata pui cateva picaturi din sucul obtinut pe un disc demachiant umed si iti stergi fata cu el.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Suc de frunza de patrunjel, amestecat in proportie egala cu lapte si suc de lamaie.
Aplici in fiecare seara si lasi 20 de minute. Dupa care speli cu multa apa.
Eu asa am scapat de pistrui, dar vara mi s-au facut la loc laughing)
Acum nu ma mai stresez laughing))

| Vizitiul a răspuns:

Eventual, pentru musamalizare, fond de ten.

| Adelaide a răspuns:

Nimic eu ii am din copilarie eram foarte stresata din aceasta cauza incercam la tara cu spuma laptelui de vaca, roua de la vita de vie, ceapa macerata in otet si nimic nici un randament cu timpul insa acestia au mai disparut dar acum i-mi dau seama ca o fata cu pistrui este mai interesanta pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Artistry exista un produs numit Esenta pentru luminozitate, ce estompeaza petele ( pistruii sau petele provocate de soare) si uniformizeaza nuanta tenului! Apoi pentru a preveni aparitia pistruilor e nevoie de o crema cu factor de protectie SPF 30, Multi Protect, se numeste.
www.amway.ro