| TsunamiiiYay a întrebat:

Ce recomandati pentru descurcarea părului creț?

Răspuns Apreciat de Editori
| Atim a răspuns:

Fie un pieptăn cu dinții foarte rari, fie cu degetele. Dacă folosești o perie sau un pieptăn normal o sa strici buclele si o sa iti stea parul foarte umflat. Daca la spalare folosești un balsam sau o masca foarte bune sau după spălare uleiuri sau spray-uri nici nu o sa se mai încalceasca asa tare

2 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Benzina si chibritr si o
grebla de gradina ar fi folositoare

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Am unele prietene care au parul cret/ondulat si ele nu si-l prea piaptana, il descurca cu degetele daca e nevoie. Am auzit ca pentru genul asta de par pieptanul cu dinti lati este cel mai bun. Spre drosebite de parul drept sau usor ondulat, nu prea ai cum sa il descurci complet.