| DulcePaSsion a întrebat:

Ce recomandati pentru parul ondulat? big grin funda

10 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Fă-te cu ondulatorulwinking.

| Daria a răspuns:

Eu am parul cret, destul de lung dar am buclele bine definite.
Recunosc ca e uscat si il ingrijesc corespunzator.Folosesc un sampon special pentru par cret si uscat, pe baza de ulei de masline si masca regeneratoare pe baza de placenta.Stiu ca o sa ti se para ciudat, dar mi s-a recomandat sa nu pieptan, ca sa nu il electrizez si mai mult.laughingOricum din cand in cand ma pieptan cu un pieptan de lemn, nu eletrizeaza si cateodata folosesc si spuma, pentru o definire mai buna a buclelor.
Cam astea sunt sfraturile pe care ti le pot da.Succes:*

| darrio2007 a răspuns:

Sampon.

| Anonim69 a răspuns:

Recomand o placa de parrolling on the floor)
si eu il amI don't want to see
crede`ma ca uneori imi doresc sa nu l am.de cele mai multe... dar gandeste`te, cei care au parul drept vor sa l aiba ondulat.Noi drept il putem avea mereu dar cei cu parul drept nu vor reusi niciodata sa aiba parul atat de frumos ondulat cum e el original:X... te pup

| dumiali1998 a răspuns:

Pai in primul rand o masca protectoare.deoarece are mereu tendinta de ars. apoi un sampon regerenator.si acum si coafuri.eu am parul ondulat. m rog mai mult cret, dar il fac cu ondulatorul, coafura mea preferata este cocul, adica lasi doua suvite ondulate si dupa in prinzi in coc, daca nu iti place altacoafura pe care o mai fac eu este aceasta:prin parul cu o clama intr-o parte, apoi fac o coada impletita destul de lejera in carea in care am prins parul. sper sa te ajute si pe mine ma va ajuta funda

| oannabomboana a răspuns:

Si eu am parul ondulat si de cand am inceput scoala, am inceput sa ma ingrijesc mai mult. Astfel pentru parul cret m-am informat si am inteles ca este bine sa-l speli odata la 1 saptamana. E ok daca folosesti doar balsam, desi ti-as recomanda ceva pentru stralucire, caci parul cret de multe ori da senzatia de "ars" si foloseste o spuma de par. Plus ca parul cret nici nu trebuie pieptanat ci doar sa dai cu degetele prin el si se aranjeaza. Funda?

| c0okie a răspuns:

Tunsoare?
pai la parul ondulat din experienta mea
stiu ca trebuie filat de sus
sa nu fie prea lasat
si dupa ce o sa-l filezi usor
o sa arati ca si Claudia de la Cream tongue
bafta happy

| Alina1209 a răspuns:

...in legatura cu ce?

| ZâmβέŤ a răspuns:

Si eu am avut parul ondulat... din pacate l-am stricat cu placa...acum ma lupt sa-l repar. Dar cand il aveam asa il coafam astfel: dupa baie, il stergi cu prosopul si aplici o spuma modelatoare (iti recomand 3 wetter taft albastru) pe toata lungimea parului, il tamponezi cu prosopul de jos in sus si il lasi sa se usuce natural, sau daca nu ai timp asa, incearca sa il usuci cu un fheon cu difuzor, la fel, de jos in sus (adica dinspre varf spre radacina). Chiar daca nu iti iese perfect din prima, o sa te perfectionezi in aranjarea lui. Bafta!

| Kriss_7995 a răspuns:

Te referi la imbracaminte la produse pentru intretinere sau?