Întrebare recomandată | Dumitrescu_Andreea_2000 a întrebat:

Ce recomandati pentru prima epilare (pe picioare)?

-ceara calda (la salon)
-pasta de zahar (la salon)
-epilatorul (acasa)

Va rog sa dati si argumente!
Dau fundita :*

5 răspunsuri:
| angemon500 a răspuns:

Ceara calda la salon pentru ca nu simti durerea prea mult. Daca incerci epilatorul te va durea mult mai tare.

| Huntress a răspuns:

Eu, prima data, am folosit ceara calda, la salon. Cred că e cea mai bunawinking Eu zic sa nu incerci prima data cu epilatorul, fiindca epilatorul rupe unele fire, nu le smulge cu tot cu folicul. Asta pentru inceput, caci mai tarziu e ok si epilatorul. Asta iti spun din experienta mea. Plus ca, s-ar putea sa doara mai tare cu epilatorul...

| Helen17 a răspuns:

In primul rand iti recomand din suflet sa mergi la salon. Prima oara poate fi cea mai dureroasa, iar daca o faci singura, acasa, vei avea impresia ca doare si mai tare. Cand iti face altcineva, specializat, nu simti durerea atat de tare. N-am incercat niciodata epilarea cu zahar, deci nu am dreptul sa ma pronunt, pentru a nu-ti da o impresie gresita despre ea, dar iti recomand epilarea cu ceara calda, este rapida (mult mai usor dureroasa decat epilatorul!) si nu iti cresc fire pe dedesubt.

| HiImVanilla a răspuns:

Bună. îţi recomand să te duci la salon, pentru că dacă te vei lua cu ceară părul nu o să îţi crească aşa de mult păr şi aşa de des. îţi recomand cu încredere să te duci la salon :3.
bye-bye.