Întrebare recomandată | Iuliaiuliaiuliaiuliaiuliaiulia a întrebat:

Cum se pot curăță de ceară benzile de epilare pentru a putea fi refolosite? Pentru ceara pe baza de pasta de zahar functioneaza apa calda, dar pentru ceara tradiotionala nu știu cum se face

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, ca acelea se arunca si se folosesc alte benzi curate sau se foloseste ceara fara benzi.

Ceara de albine traditionala se incalzeste in bain-marie si se pune calda, cu o spatula, direct pe piele, fara benzi.
Cand s-a racit si s-a intarit, se smulge ceara in sensul invers de crestere al firului de par.

| dullcat a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna, te expui riscului de infectii.

Răspuns utilizator avertizat
| DomnulPoliticos a răspuns:

You're stunning! happy

| herringburden a răspuns:

I don't think it's-a good idea, you expose yourself to the risk of infections. https://geometrydashscratch.com