| BBiiiaa a întrebat:

Ce sa aleg intre fondul de ten de la Miss Sporty si Avon? Mai exact, de la Miss Sporty:So matte perfect stay si So clear, iar de la Avon:fondul de ten calmant/Ideal Flawless/matifiant? Caut un fond de ten cu o acoperire medie/mare si m-ar ajuta mult o parere. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Ambele firme sunt foarte bune, dar te sfatuiesc sa mergi cu cel de la Miss Sporty daca ai tenul mai uscat, pentru ca contine apa in compozitia sa, iar cu cel de la Avon, mai ales cel de ten calmant, pentru un ten putin mai gras, dar care acopera super bine. Nu sunt foarte scumpe, dar trebuie sa stii si tu ce fel de ten ai ca sa iti cumperi un fond de ten potrivit fetei tale.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As alege miss sporty

| QueenR a răspuns:

Acoperire mare si calitate foarte ok, recomandat de make-up artistii din Romania si din afara, revlon colorstay.E aproape 80 de lei, da, dar se merita. Cele de la avon sunt cam dezamagitoare sincer, daca vrei neaparat sa alegi din cele doua, mergi pe miss sporty, cele de la avon nu actioneaza asa frumos pe tenurile mai uscate, din experienta proprie iti zic ca se fac super flaky...

| VeronicaSt a răspuns:

Daca iti doresti ceva cu adevarat bun iti recomand fondul de ten fluid always perfect de la cristian lay. Iti acopera foarte bine si este si de lunga durata. Iar ca sa il poti comanda cu reducere 25% intri pe http://cristianlay-office.ro completezi formularul de inscriere si ti-l aduce curierul acasa. Ti-l recomand cu mare placere!