| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa-mi creasca parul pana in octombrie macat 5 cm?

Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Incalzeste putin ulei de masline si maseaza-ti scalpul cu el. Lasa-l sa actioneze cateva minute, iar apoi clateste bine si spala parul cu sampon. Rezultatele se vor vedea imediat! Nu doar ca iti vei ajuta parul sa creasca, dar el va fi si mult mai sanatos, iar firul mai gros. Daca nu te poti abtine sa nu folosesti placa, macar renunta la foehn. Lasa-ti parul sa se usuce natural si abia apoi coafeaza-l. Varfurile tale nu vor mai fi atat de despicate, iar acest truc iti va ajuta parul sa creasca mai repede.

3 răspunsuri:
| Marianneftw a răspuns:

Te speli mai des pe cap si iti faci masti cu ulei de ricin si de masline. Te dai mai mult la radacini si masezi putin, pentru ca masajul e foarte bun pentru cresterea parului, dupa infasori parul intr-o punga si mai pui si un prosop. Ai putea sa stai cu masca toata noaptea, parul o sa iti creasca mult mai repede si sanatos.

| Evernil a răspuns:

Incearca uleiul de ricin, este pentru cresterea parului. Eu l-am folosit si a functionat.
Il iei de la farmacie.
Umezesti parul, iti dai la radacini, il lasi 30 de minute iar apoi il speli bine cu sampon de mai multe ori sa se duca grasimea aia de ulei. Si iti poti da 1 data de 2 ori pe saptamana.

| Biencutza1 a răspuns:

Nu prea poti sa iti obligi parul sa creasca mai repede. De obicei, parul creste 1-1, 5 cm/luna. Da poti incerca sa il speli mai des, ceea ce il va hrani si hidrata.