| iwannabeperfect a întrebat:

Ce sa fac ca sa-mi stea parul ca Selenei Gomez in poza asta?
funda**

https://www.facebook.com/Selena/photos_stream

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tu...depinde de tipul de par si de tunsoarehappy. Eu asa am parul, insa fara sa ii fac ceva.
Ai putea sa incerci cu placa. Ca si cum ti-ai face bucle, insa rotesti placa doar o datawinking.

| Dianatips a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=_CZqQ0ftQo8

Uite am gasit un tutorial pentru acele bucle lejere si nu necesita placa sau ondulator dar si un machiaj pe care il poti purta la scoala. Sper sa iti fie de ajutor! :D

| ChemoshRDB a răspuns:

Spala-te pe cap seara, si dupa ce te usuci pune-ti parul pe bigudiuri(bigudiuri moi, elastice, se gasesc prin bazare la chioscurile de machiaje, lacuri de unghii, clame etc...) iei suvite la fel de groase cum vrei buclele. O sa-ti stea la inceput parul bucle perfecte, vreo 2-3 ore, iar apoi vei avea un par similar cu al Selenei.
Ps: Nu te pieptana mult, mai mult da cu mainiile prin par ca sa-l descurci, indicat ar fi sa nu te piepteni deloc.
Succeswinking

| iwannabeperfect explică (pentru ChemoshRDB):

Merci mult.dar cred c-am dat link-ul gresit! cum procedez pentru poza asta?

https://www.facebook.com/....../photo.php

| ChemoshRDB a răspuns (pentru iwannabeperfect):

Hmmmm. ar putea fi o solutie cea data de LovePink