| MadaTeIntreaba a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai am parul uleios? Dupa 2-3 zile de la spalare mi se face uleios si innebunesc.

7 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Foloseste un sampon care sa ti se potriveasca. Nu folosi samponul pentru bebelusi, cele 2 in 1 sau destinate tuturor tipurilor de par. Iti recomand samponul Elseve pentru parul gras sau cu tendinta de ingrasare de la L'oreal Paris. Sau poti folosi si altceva, eu doar ti-am dat o recomandare. Nu te spala prea des pe cap (de 2 ori pe saptamana e suficient). Evita sa iti treci mana prin par deoarece se ingrasa si mai tare. Uite si niste link-uri: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului/solutii_pentru_par_gras
http://sanatate.acasa.ro/......-9642.html
http://www.sanatateatv.ro/......ului-gras/
Sau daca vrei mai mult cauti pe Google,, solutii pentru parul gras" si vei afla mai multe. Sper ca te-am ajutat!

| Adina77 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te speli la 2-3 zile,intr-adevar, si sa elimini din alimentatie grasimile, prajelile.Sa nu fumezi.Si cauta la magazin sampon pentru par gras.

| Ady3835 a răspuns:

Asa am si eu parul si sunt baiat straight face Parca ar fi nespalat parul asa aratastraight face urat, dar la mine se intampla a doua zi dupa ce ma spal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste gras.

In primul rand, mai usor cu pieptanatul si cu bagatul mainilor in par.

In al doilea rand, pieptanul se spala dupa fiecare utilizare pentru a nu aduce iar impuritatile pe scalp.

In al treilea rand, eu iti recomand sapoanele de la Gerovital, pentru par gras sau pentru cresterea parului.

In orice caz parul trebuie spalat si el frecvent pentru ca se depun tot felul de impuritati. Scalpul e la fel ca si pielea, trebuie mentinut curat si daca pe corp ne spalam zi de zi pe par de ce nu? Toti microbii care se depun pe par iti ating tenul si spatele/pieptul, in concluzie cosuri pe fata si pe spate.

| heinekeen94 a răspuns:

Sincer mie mi se ingrasa parul daca folosesc balsam...

| biancapop47 a răspuns:

Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=bQJ2YWmTNLU

Acesta este canalul meu de pe YouTube şi sunt nouă. Chiar m-ar ajuta foarte mult dacă ai putea să te uiţi şi la celelalte videouri şi poate să dai un subscribe, pentru noi videouri de beauty, fashion şi DIY.Mulţumesc!

| Man_Stick_1998 a răspuns:

Ai parul gras! Trebuie sa folosesti sampon special, sau sa-l speli in fiecare zi.