| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca pe fata am pielea foarte grasa si in restul corpului e foarte uscata?

7 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Pentru fata iti recomand un tonic special, o solutie pentru cosuri daca ai si pentru inchiderea porilor si o crema pentru disparitia stralucirii fetei.
Pentru corp, foloseste o lotiune hidratanta.
Se gasesc pe la farmacii, cosmeticariihee hee ai grija ce marci iei, nu te zgarci la bani pentru ca fata ta conteazawinking

prfml
| prfml a răspuns:

Daca ai tenul gras, din punctul de vedere al specialistilor ai un atu. Tenul gras imbatraneste mai greu decat celelalte tipuri de ten. In rest urmeaza sfaturile lui ceciliareped si Legiuitoarea.

| moonY a răspuns:

Folosesti zilnic produse cosmetice(demachiant, lotiune tonica) destinate tenului gras, o masca exfolianta o data pe saptamana, iti poti prepara singura o masa din argila si apa sau suc de lamaie.folosesti un sapun cu sulf (zilnic sau in functie de reactiile tenului la acesta)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa folosesti doua tipuri de creme: hidratante pentru corp si crema pentru ten gras pe fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Simplu: o cremă de față pentru ten gras iar pentru corp o loțiune pentru piele sensibilă și uscată.
Hidratarea organismului stă în frumusețea pieli.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca o crema de fata.

| maya_1276 a răspuns:

Sincer si eu am aceeasi problema... tenul il am gras... iar restul corpului foarte uscat...nu am aflat inca de ce se intampla asta...pana acum ceva timp nu aveam astfel de probleme.eu folosesc pentru corp Lapte de corp Dermo Expertise Nutrilift, L'Oréal Paris, 35, 09 lei; iar pentru ten gras folosesc creme anti-sebum.de la L'Oréal, Garnier sau Elmiplant... daca vrei iti poti face un control dermatologic.acolo iti v-a spune mai multe! succes