| iwannabeperfect a întrebat:

Ce sa fac sa am mereu o respiratie proaspata? Funda**

7 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Destul de simplu. Te speli pe dinti dimineata-nu uita sa perii si limba, folosesti o apa de gura. Apoi pe parcursul zilei, mai ales dupa ce mananci, mesteci guma sau dropsuri mentolate si seara foloseste ata dentara, apoi spalatul obisnuit-inclusiv limba, apoi apa de gura.

In cazul in care folosesti ce s-a spus si totusi iti miroase gura, probabil ai probleme cu digestia. Poti incerca sa iti schimbi dieta si chiar apela la un control la dr.

| July739 a răspuns:

Trebuie sa folosesti pasta de dinti foarte mentolata si sa ai mereu la indemana bomboane din acelea mentolatewinking. Fundapuppy dog eyes?

| Milayaa a răspuns:

Sa ai mereu in geanta o guma sau bomboane mentolate, cand simti ca ceva nu e in ordine ei una.
Si sa nu uiti ca trebuie sa maninci cand ti-e foame si sa bei apa fiind ca atunci cand bei acolo se curata tot si nu vei avea gustul si respiratia aia. Cred ca ai inteles ce face apa in organism.
Bafta happy

| silvius162003 a răspuns:

Buna Iwanna,

Eu folosesc si recomand gama Glister care cuprinde:
Spray pentru improspatarea respiratiei-
Avantaje: 250 de pufuri, nu te mai doare burta ca in cazul gumei, te ajuta sa nu mai racesti usor.
http://www.amway.ro/product/9893,glister-mouth-refresher-spray
Apa de gura - Foarte concentrata in comparatie cu ceea ce gasesti in mod uzual pe piata.
http://www.amway.ro/product/9949,glister-concentrated-mouthwash

| loripuf a răspuns:

Buna! Dimineata dupa ce te speli pe dinti poti sa te clatesti cu apa de gura si daca te duci la un restaurant si mananci poti sa mesteci un Orbit. Seara tot la fel te speli si iti clatesti gura cu apa de gura ( dimineata trebuie sa te speli inainte sa mananci si seara dupa ce esti sigura ca nu mai mananci nimic)! Sper ca te-am ajutat.

| biancaaaaaaa56 a răspuns:

Pai... te speli pe dinti de 3 ori pe zi cu pasta de dinti signal dupa de mananci. Cand nu esti acasa mesteci o guma big grin