| Denisse66 a întrebat:

Ce sa facc? Am parul gras? Funda vreau remedii naturale pls!

Răspuns Câştigător
| Andreea14Bianca a răspuns:

Hm pai folosesc si eu cateva remedii pentru parul gras. si dupa mai multe sedinte chiar au efect.
1. Cand te speli pe cap urmeaza acesti pasi: Piaptana-te pentru a descalcii parul. 2. Umezeste parul si aplica samponul. 3. Foloseste balsam. Clateste bine cu apa calduta.
Cand te speli pe cap maseaza usor scalpul pentru a-ti pune sangele in miscare.

Ceaiul de menta este foarte bun pentru parul gras. Clateste-te cu el pe cap dupa ec te speli.
Alege sampon de par pentru tipul tau de par.
Evita sa folosesti produse de styling pentru ca acestea incarca si mai mult parul.
Mananca multe nuci, migdale, sau alune. Acestea sunt foarte bune pentru par.
PS: si eu ma lupt cu problema parului gras de ceva timp. Dar cu acesti pasi nu mai am aceasta problema. Sau cel putin nu se ingrasa atat de repede.

Sper ca te.am ajutat

5 răspunsuri:
| Adina981 a răspuns:

Spala-te cu ceai din frunze de nuci timp de 2-3 saptamani si parul nu va mai fi gras
eu am avut aceeasi problema ca a ta si asa am scapat de ea

| BuFurnica a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, cat esti inca in vana sau la dus, toarna sucul de la 2 lamai pe par, lasa-l vreo 3-4 minute si apoi limpezeste-ti parul...scuze de raspuns.

| shadovv a răspuns:

Baga l la sport... poate slabeste.

| DorothyAnn a răspuns:

Inainte de a face baie iti pui pe par o masca dintr-un ou si ulei de masline(de ulei te poti lipsi daca nu ai), iar ca sampon, foloseste unul de urzica!

| ℓαℓу1999 a răspuns:

Pai incearcatongueetrole Hahn, Activa Plant, Gerovita... big grin