| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa faci daca nu iti gasesti blugi la mall? Si nici pe net

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai cauti blugi. Te reprofilezi pe alt gen de pantaloni.
Dar sunt pe toate drumurile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai porți blugi.

| dullcat a răspuns:

Incepi sa cauti in magazine fizice care vand haine noi, outlet sau chiar second hand.Eu le prefer pe cele din urma.Hainele oricum ar trebui probate si vazute pe viu, citit eticheta, nu luate la ghici de pe net, fiindca din niste poze nu iti dai seama de cum se aseaza pe tine la fel ca atunci cand esti in cabina de proba.

| relian a răspuns:

Asa de mare esti? laughing Sint si in magazine, pe net sigur gasesti, doar ca trebuie sa cauti, Big and Tall, asa cauti daca esti ditai muntele de om.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Port 36 in talie nu in inaltime dar port 34 in inaltime si nu sunt un munte am 1.77

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ceea ce e putin peste 1.73 care e considerat normal

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca porti ce spui, gasesti la orice magazin.Hainele vin asa pe lungimi, vorbesc de blugi, aceiasi talie cu diferite lungimi.
36 talie is inch si 34 inch lungime, asa este, is nitel cam lungi, dar daca iti plac asa e bun.
Bine daca aia 32 is scurti, urmatoarea masura e 34, deci se gasesc f usor.
Pe internet daca cauti sigur gasesti, La magazine te uiti la talie, apoi cauti etichetele pe care scrie 34L
Eticheta asa apare 36 W cu 34 L, asa cauti si nu ai cum sa nu gasesti.Asta daca is pantaloni ertichetati in felul asta, aia is inch, arata citi inchi au acei pantaloni.
Online tot asa cauti 36W /34L, gasesti sigur.

Daca masori panataloni la talie doar pe jumate, adica inchisi la nasture o sa constai ca atit au 36 inch. Apoi daca masori un picior de la pantalonul ala, de jos si pana intre picioare, acolo unde este cusatura aia, atit au 36 inch.

| ReddY25 a răspuns:

Explorezi magazinele din orașul tău, în speranța că vei găsi blugii mult dorițihappy

| StoicAnalysis a răspuns:

Outlet-uri sau alte magazine de haine din oras. In plus, nu cred ca pe net nu gasesti ceea ce ai avea tu nevoie. Zi mai bine ca nu stii sa cauti acel lucru pe net, nu ca nu este. Pe net gasesti absolut orice, daca te duce capul.

| blackann a răspuns:

Mergi in izmene.

| sammie a răspuns:

Imposibil. Trebuie sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hm, ma gandeam la ceva mai ajutator. Spre exemplu sunt unele site-uri unde scriu nr de kg si inaltimea si alte date ale modelelor care poarta blugii. Problema e ca nu sunt mullte si par proaste. Mai se poate si sa iti faci pe comanda. Altceva voi ce mai stiti? Azi am fost la HM am probat un 36 pese blugii pe care ii aveam si imi erau largi. Eu port 36, de-asta zic. In mall e debandada

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi place sa caut asa peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesc un produs din 16 si de fapt e altfel ca in descriere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te cam saturi sa explorezi. Uitepe unele site-uri iti zice greutatea si masurilee modelului din poza dar nu sunt foarte multe. Eu daca as avea un site de haine as pune si masurile langa, ba chiar le-as masura chiar eu pe fiecare in parte doar ca sa imi dublez vanzarile mi se par ridicole masurile astea S M pe site-uri cand toata lumea stie ca pot fi oricand mici mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt dar scenariu 1 dupa doua ore de probat blugi degeaba la mall speri sa nu te fi nascut niciodata si dupa a treia pereche de blugi luata de pe net si returnata sau pastrata de lene sa nu o returnezi iarasi e destul de nasol. Si pana la urma cui ii place sa isi ia blugi de genul Blugi skinny de damă Lara Neagră https://www.bontis.ro/blugi/blugi-skinny-de-dama-lara?varianta=361024? Adica toti vrem blugi moderni si ma gandeam poate aveti vreo idee tot ce faceti e sa ma contraziceti de parca eu zic la misto. Sau nu o idee dar din experienta voastra, personal o gramada de lume pe care cunosc nu gasesc d-aia sau d-aia la mall.

| LisaJulie a răspuns:

Poarta pantaloni negri!

| tunoi88 a răspuns:

Cauti pe net, este imposibil sa nu gasesti. Eu imi comand toate hainele de pe net, am siteurile mele de unde imi cumpar si tot timpul imi gasesc ce vreau!

| anonim_4396 explică (pentru tunoi88):

Si blugi de unde-ti iei?

| anonim_4396 explică (pentru tunoi88):

13 milioane o pereche de blugi. 900 euro cotton miniskirt

| tunoi88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ca baiat doar de acolo imi cumpar blugi, tricouri. Am o firma si port doar fima aia la blugi. M ai intrebat de unde imi cumpar si eu ti am dat. Tu iti cumperi de unde vrei.
Multumesc!

| anonim_4396 explică (pentru tunoi88):

Sunt cam scumpe.

| tunoi88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe siteuri Eu ti am zis de unde imi iau eu.
Unee sunt, unele nu sunt. Sunt mai scupe ca aici sunt numai firme. Nu te contrazic.

| ThatGuy10 a răspuns:

Îi cauți prin magazine de haine, nu neapărat la Mall.