doiny
| doiny a întrebat:

ce sampon antimatreata e mai bun? fratele meu nu mai stie cum sa scape de ea.

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Nizoral este foarte bun, pretul nu este insa studentescstraight face... dar merita!

29 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu te gandi numai la matreata! du-l la sptalul coletine la dermatologie sa-i faca un test deoarece poate fi o ciuperca pityriazis(nu stiu exact cum se scrie). aceasta ciuperca se manifesta exact ca matreata numai ca are si mancarimi de la ea.

| clau44 a răspuns:

şi eu am aceaşi problemă, la mine a funcţionat schauma cu climbazol şi heden shoulders cu mentol! am mai încercat şi cu alte şampoane de pe piaţă, dar nu am încercat cel de urzică albă de la sau şampon antimătreaţă pentru bărbaţi de la o firmă de cosmetice care începe cu o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In orice sampon piseaza 2=3 aspirine. este eficient tratamentul

| mihaela76 a răspuns:

Singura solutie care am gasit-o deosebit de utila a fost sa alternez cat mai multe tipuri de sampon antimatreata. O luna de la Avon, una de la Head Shoulders, alta de Yves Roches, alta de la Elmiplant (foarte bun), si tot asa. Daca folosesti frecvent un singur sampon antimatreata pielea se obisnuieste si matreata reapare. Cel mai important este ca samponul antimatreata, indiferent de firma, sa nu contina balsam (nu 2 in 1).

| alessandra a răspuns:

Eu am folosit Vichy (este atat pentru matreata uscata cat si pentru cea grasa)si am fost foarte multumita.Este mai scump dar da rezultate bune.

| crisa a răspuns:

Dupa cum probabil te asteptai, ti-au fost recomandate mai multe feluri de sampoane. Si eu ti-as putea spune ca la mine, singurul care a vut efect, a fost Clear.
Dar mai bine mergi si ia un sampon special pentru asta de la farmacie.
Asa vei sti sigur ca nu ai dat banii degeaba.
happy

| zuzuliana a răspuns:

Si eu am avut problema asat...am fost la dermatolog si mi-a zis safoloasesc sampon head shoulden dra sa nu fie 2 in 1...si mai sunt ceva solutii pe care ti le recomanda un dermatolog...si care te ajuat sa scapi de ea...Succes

| lost.in.rain a răspuns:

un sampon indicat pentru combaterea matretii este T-Gel si se gaseste in farmacii.

| Mo a răspuns:

Eu folosesc clear si nu am matreata. asta depinde de scalpul fratelui tau.mai bine mergi la un dermatolog! succes!

cristian
| cristian a răspuns:

Nici un sampon nu este bun.Eu personal am testat foarte multe.Am scapat de acest rau folosind o solutie babeasca(macerat de ceapa rosie in otet de mere produs in casa). Ceapa este foarte bogata in sulf.In prezent nu folosesc nici un fel de sampon. Poate gasesti un sapun cu sulf daca se mai fabrica.Pa cuvant si sa fii iubita.

| georgy_9064 a răspuns:

Sapun de casa si te clatesti cu otet.nu iti face griji de miros chiar nu-ti ramane miros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eucerinul este foarte bun, de la prima spalare s-a cunoscut diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ducray Selegel, Vichy Dercos pentru matreata uscata, Neutrogena T-gel (nu stiu daca se gaseste in Romania pe baza de gudron) - depinde si ce fel de matreata este... grasa sau uscata. Personal nu recomand Nizoral... e absolut inutil la pretul enorm pe care-l afiseaza farmaciile, la fel si H&S sau Clear care sunt unele dintre cele mai slabe sampoane... contin zinc pyrithione dar nu-ti spala suficient de bine parul, iar cum matreata se formeaza si datorita seboreei e clar. Daca cineva a vazut T/Gel Neutrogena pe baza de gudron in Romania sa-mi zica si mie la ce farmacie happy

| tradaro a răspuns:

Pentru a scapa de matrea repede si usor se tunde zero si in fiecare seara isi freaca pielea capului cu ulei de ricin. In viata lui nu va mai avea matreata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stu dar mai sigur cu otet de mere si miere sa se limpezeasca cu ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, unii dintre voi dau niste raspunsuri stupide, fara nici o acoperire. Ce legatura are tunsul la 0 cu uleiul de ricin si matreata?!

| marinaursu a răspuns:

Nu stiu neaparat care este cel mai bun dar pot spune doar ca folosesc CLEAR pentru femei si sunt multumita. sa stii ca si eu am avut probleme cu matreata, dar acum pot spune adio matretii. Foarte important e sa-l folosesti regulat. si inca ceva TOTUL depinde de PIELEA CAPULUI...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nizoral sampon este cel mai bun si se gaseste la farmacie.eu l-am folosit si mi a fost super bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revalid

| ane_2757 a răspuns:

Samponul antimatreata cu extract de plante BIO Krauter (continut bogat de ingrediente bio: roinita, menta, arnica, musetel, etc); recomandat pentru. utilizarea frecventa impotriva matretii si pentru. par cu tendinte de ingrasare. 250 ml. = 13 lei (anema33@yahoo.com)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca clear ii bun da daca nu trece incearca shauma

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nizoral

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit 3 luni nizoral si am avut faina in cap deci nu ii asa bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns da, am incercat prea mult fiecare avand un efect temporar sugerez o schimbare de scalp nu este asa durereoasa rolling on the floor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nivea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit pina de curind shoulders[am fost un fan] este o porcarie de sampon. Aveam pielea capului plina de matreata, nu stiam ce sa mai fac, si am incercat cu ajutorul sotiei [este asistent farmacist] VICHY [DERCOS]. Dupa prima spalare am scapat de dinsa.

| AlinaMaricescu a răspuns:

Buna Doiny,

Eu am avut multa matreata si am incercat multe produse dar fara rezultate.

La mine a functionat foarte eficient un sapon Sampon natural anti-matreata cu arbore de ceai(Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.
Efectele s-au vazut repede si sunt tare multumita de produs, m-a scapat complet de matreata.
Eu m-am indragostit de sampon, miroasa tare bine, a natura si fresh.
Il recomand daca fratele inca are probleme cu matreata.