| Aiicha a întrebat:

Ce sampon antimatreata folositi? este bun?

11 răspunsuri:
| Aiicha explică:

Am sa incerc si eu variantele voastrewinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă Clear, dar acum depinde cum reacţionează la tipul tău de păr. Îţi sugerez să cumperi sticluţe mai mici din diferite şampoane antimătreaţă şi să vezi care e ok pentru părul tău. La x poate fi bun un şampon, la y nu, chiar dacă au aceiaşi problemă. Baftă!

| Petronela a răspuns:

Head and shoulders este cel mai bun, ti-l recomand.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Inainte foloseam "Clear" si se vedea diferenta. Acum... nu mai iau asa ca folosesc " wash & go! " si sunt mandra de el [sau eram laughing]

| Serendipity17 a răspuns:

Eu folosesc clear. sa stii ca e bun doar ca daca il folosesti pre mult parul se obisnuieste cu el si nu isi mai face efectul
(cel putin in cazul meu)

l-am folosit si a dat rezultate

Succes!
daca ai probleme grave cu matreata, adica foarte multa du te la farmacie si ia un nizoral.(parca asa se numea) este foarte mic si scump... dar e bun big grin!

| Maduliciu a răspuns:

Clear albastru mi se pare cel mai ok, depinde acum de la persoana la persoana

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Wash & gou e cel mai bun! Dar ma este unu dove therapy. Daca te multumesc, imi dai fundita?

| Veve :X a răspuns:

Eu folosesc Pantene anti-matreata si crede`ma ca a dat rezultate in foarte scurt timp. Inainte de Pantene am folosit Dove, Head&shoulders, Clear si nu au cam dat rezultate. Nu uita ca fiecare are scalpul diferit si nu la toti se potrivesc acelasi tip de sampon. Poti sa le incerci pe toate chiar si Garnier, si fii sigura ca unul e facut special pentru tinebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Head&shoulders... e foarte bun... dupa 2 spalari matreata va disparea

| BamBum_3904 a răspuns:

Head and Shoulders! Cel mai bun, la mine s-au vazut rezultate!

| Providence a răspuns:

Samponul nu conteaza neaparat. Eu folosesc gel de dus dar am scapat de matreata asa:
1. Nu imi schimb samponul mai repede de trei luni (nu conteaza ce sampon)
2. Ma spal temeinic masand efectiv pielea craniului de doua ori (spalre, limpezire si iar spalare)
3. Cel mai important este ca dupa spalare, sa iti clatesti bine parul si capul cu apa cu otet. Nu miroase tare bine dar dupa ce ai facut asta, nu te mai da cu sampon ci clatestete bine doar cu apa. Mirosul dispare in cateva ore dar si matreata. La mine a mers.