| zattech a întrebat:

Ce șampon farmaceutic recomandați pentru creșterea parului?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| blacksky13 a răspuns:

In general șampoanele cu keratina. Dar as putea sa îți recomand cu încredere suplimentele Forcapil. Sunt extrem de bune pentru creșterea parului, a unghiilor și oferă un aspect mai sanatos pielii. Dar in principal pentru par.
Pe lângă asta mai sunt tot felul de metode pe care le poți utiliza acasă pentru a ajuta cum ar fi:
Sa fierbi orez și apa care rămâne de la orez sa o pui intr-o sticla tip spray și sa dai la rădăcina. O alta varianta buna este sa folosești ulei de ricin care este foarte bun pentru creșterea și indesirea parului. Obișnuiam și eu sa folosesc mai ales metoda asta.
Sper ca te-am ajutat și dacă ai vreo nelămurire legată de ce am zis adineauri, te rog sa nu eziti sa îmi scrii.

2 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu există un asemenea șampon, decât pentru regenerare (șampoane energizante).
Poți opta pentru suplimente alimentare:
https://www.farmaciaoptifarm.ro/......02632.html

| deliafrunza98 a răspuns:

Smponul regenerant cu keratina de la gerovital. eu il folosesc si este uimitor.