| flower236 a întrebat:

Ce sampon imi recomandati pentru cresterea parului sau pentru intarirea acestuia? Si unde le pot gasi? (de preferat din farmacii )

Răspuns Câştigător
| ζøvعღ a răspuns:

Pentru cresterea parului iti recomand samponul nutritiv de la Favisan - cu spirulina, frunze de nuc, germeni de grau, vit. B5.Il aplici pe parul umed si masezi usor, iar dupa 3 min se clateste si se repeta procedeul.Am observat ca imi creste parul mult mai repede prin faptul ca ma vopsesc si se vad in scurt timp radacinile.
Pentru intarirea radacinii folosesc ulei de la Hemel.Este foarte bun pentru ca intareste si hraneste radacina, previne caderea parului, matreata si sebumul.Se aplica cu caeva ore inaintea spalarii parului in cantitati egale cu apa si se maseaza radacina.Pretul lui este in jur de 60 de lei, dar isi merita banii.Eu sunt foarte multumita de aceste produse si ti le recomand.Succes!

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai poti sa mergi la farmacie si sa intrebi acolo ce sampoane pentu cresterea parului au.
Pentu intarirea parului eu ti recomad uleiul de par de la kallos glossy restructural crystal fluid, il gasesti in hipermarket-uri sau magazine de cosmetica si costa cam 15-20 lei.

| Kryss13 a răspuns:

Cel mai bun este Clear... si uite ce am mai gasit pe net : Sampon Intarirea si Cresterea Parului Lapte de Capra Cosmetica

Laptele de capra – sursa naturala de vitamine, minerale si nutrienti, utilizat in retetele de infrumusetare inca din vremurile vechi.

Proprietati Lupta impotriva radicalilor liberi, are proprietati antiinflamatorii, antialergice si antibacteriene, este un regenerant puternic

Datorita continutului mare de calciu si fosfor, laptele hraneste intensiv, regenereaza si intareste firele de par.

Confera stralucire si un aspect sanatos.

Samponul este imbogatit cu proteine de grau (hranesc scalpul, consolideaza radacinile parului, stimuleaza cresterea lui) si elastina (reface structura parului, confera rezistenta firelor de par).

Cantitate 600ml.

| Rus_Diana_1989 a răspuns:

Gama Hair X de la Oriflame. Te pot ajuta sa le iei si cu cel putin 23% reducere. Produsee sunt 100% naturale fara grasimi animale1