| S3S3an a întrebat:

Ce sampon mi-ati recomanda? As vrea ceva pentru volum si parul gras.

14 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Încearcă șampoanele din plante de la Yves Rocher, există unul de purificare, cu extract de urzică care e foarte bun pentru părul gras. Din proprie experiență îți zic că șampoanele pentru volum nu sunt eficiente. Cel mai bine e atunci când te usuci să usuci părul cu capul în jos, din spate în față. La fel și când te periezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru volum eu folosesc samponul de la Yves Rocher, ii da ceva volum dar mai mult obtin de la masca cu miere + galbenus ou + ulei de ricin. Dar ii schimba si textura masca, nu mai e fin, e mai aspru dar volumul e uimitor, ca de reclame laughing.

Iar pentru par gras pe mine nimic din comert nu m-a ajutat doar cu masca aia puteam sa ma spal la 3 zile dar mirosea cam naspa, poate si pentru ca o tineam 5 ore si de regula trebuia 15-30 minute. Ma rog, eu folosesc samponul de la YR pentru reflexii blonde pentru ca nimic pentru parul gras nu m-a ajutat, ce e drept nu m-am chinuit eu prea tare. Poti incerca samponul Phyto pentru par gras.

| andru10best a răspuns:

Head & shoulders

Răspuns utilizator avertizat
| comsacodrut a răspuns:

Head & shoulders

| firstboy a răspuns:

Wash & Go

| Capriciu a răspuns:

Nu stiu, dar din propria experienta deja nu cred nici in unul din sampoane, caci nu ma ajuta nimic am folosit o multime, insa nu au efect asa ca il spal de 3 ori pe saptamana, pentru a nu parea atit de gras.

| uglymermaid a răspuns:

Nu îţi sugerez şampoanele gen wash and go sau head and shoulders. nu sunt aşa de ok pentru probleme cu scalpul. şi eu am părul gras şi trebuie să mă spăl de 3-4 ori pe săptămână. dar am găsit un şampon super bun la acelaşi preţ ca cele care promit unele lucruri dar nu le fac. încearcă şamponul de la gerovital sebum control. e excelent pentru excesul de sebum, ăsta îl folosesc şi eu happy

| DeadlyRose a răspuns:

Ti-as recomanda sampon pentru volum cu ulei de masline, pentru par gras

| itspancake a răspuns:

Şampoanele de la Balea sunt cele mai bune. Şi eu folosesc pentru volum şi păr gras. Du-te în DM şi vei găsi câte vrei. Crede-mă, sunt super-bune.

| TNC2000 a răspuns:

Eu ti-as recomanda samponul Wash & Go

| LittleHope a răspuns:

Wash g Go sau L´Oréal Professionnel Série Expert Pure Resource, sper ca te-am ajutat! happy

| Ðewtza_ÐeywtzZa_2000 a răspuns:

Syoss este foarte bun!