| Mara_Antonie_1982 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă m-am făcut cu violet de gentiana (eu având parul decolorat și vopsit blond) dar după ce l-am folosit am observat ca e expirat. Se poate întâmpla ceva?

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Daca nu ai patit nimic pe moment..in continuare nu se va intampla nimic.Am patit si eu dupa ce mi-am decolorat radacinile sa observ ca pudra si oxidantul erau expirate de o luna si jumtate..nu am patit nimic si parul s-a decolorat normal, ca de fiecare data.Totusi,trebuie sa fim atenti inainte da a folosi un produs, cu pielea si parul nu e de joaca, te poti trezi cu multe chestii urate, cu par cazut.Nici o femeie nu isi doreste lucrul asta.:*

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Violet de gentiana este un produs de natura medicala, in primul si in primul rand. Daca l-ai fi folosit pe o afectiune atunci ar fi fost o problema, insa folosindu-l pe par nu se intampla nimic.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar sa nu ti-l degradeze mai tare, ai grija sa nu atingi scalpul si mai bine ia-ti altul, poti sa incerci castelani pentru nuante de roz/magenta.