| ilinc a întrebat:

V-ati vopsit parul cu violet de gentiana? cum a fost? spuneti-mi si mie pasii siguri pentru vopsirea parului cu violet de gentiana. funda

Răspuns Câştigător
| Anonimsilver a răspuns:

Eu nu m-am vopsit dar totusi stiu ca nu se intampla nimic rau daca te vopsesti cu violet de gentiana, la prima sau a doua spalare se ia, poate nu va fi chiar violet pe parul tau, asta depinde de culoarea parului tau. Pur si simplu trebuie sa iti pui niste manusi si sa iti protejezi pielea si hainele, poti folosi o pensula sau iti bagi direct parul in acel violet de gentiana, sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Și violetul de gențiană este cam asemănător cu albastru de metilen (cu care m-am făcut eu la păr). Sincer, nu recomand pentru că se ia repede pe haine, perne și așa mai departe.
Eu am folosit hârtie creponată și e mult mai ok.
Nu ține prea mult. 3-4 spălări maxim
O zi plăcută!