| Angel_4421 a întrebat:

Ce se poarta toamna si iarna asta? Plsss nu imi dati linkbig grinfundita pentru cel mai indetaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| KatieKryptonite a răspuns:

Toamna:
Cea mai importantă direcţie în acest sezon este «Army». Nota militară este preluată din sezonul trecut, când a fost speculată de către casa de modă Balmain. Jachetele militare, decoraţiile şi mult kaki formează uniforma ideală a unei fashion victim plecată spre cel mai şic război al anului. Umerii încă ameninţători creaţi de Decarnin, mantourile semnate Burberry sau Max Mara, epoleţii şi nasturii aurii, metalici, dar şi jachetele din piele de la Lanvin vorbesc despre noua atitudine războinică a modei.

O altă tendinţă este aceea a anilor ’50. Talia era subliniată pentru a obţine un aspect fragil, iar fusta era înfoiată ca un clopot. Miuccia Prada este designerul care pariază pe silueta în formă de clepsidră.

Culorile sezonului: bej, maro, kaki

Elementele principale ale temei sunt decolteul rotund, genţile cu forme geometrice şi pantofii cu vârf pătrăţos şi catarame pe vârf (Vuitton).

Nu poate fi ignorată nici tendinţa «animal print». Se poartă rochiile vaporoase (Iceberg şi Cavalli), sandalele şi pantofii în imprimeu leopard. În privinţa paletei cromatice toamnă- iarnă 2010-2011, se poartă camel, nuanţele de maro, ocru şi bej, kaki şi verde, puţine accente puternice de albastru electric, mov şi fucsia. Alte elemente definitorii ale sezonului sunt paietele, penele, broderiile, fermoarele, pielea, eşarfele, mănuşile şi bijuteriile XXL.

Reţine, ca să fii în trend poartă bocanci, cizme de călărie, cizme peste genunchi, botine cu vârful ghilotinat, pantofi sport şi bărbăteşti sau pantofi eleganţi.
Iarna:
In iarna aceasta se poarta impletiturile, jensii stramti, accesoriile din blanita(genti, ruscsacuri, caciuli, manusi, cizme), in ceea ce privestte pantofii se poartea cei cu talpa plata sau toc, ugg bots, platforme cu toc inalt, cizme pana la genunchi, cam acelesi lucruri ca anul trecut.In ceea ce priveste machiajul, acela al spancenelor trebuie sa fie cat mai aproape de cel al culorii lor naturale si se poarta fardul de pleoape auriu in toate nuantele lui(bronz, cupru, etc.).
Succes la haine frumoase! laughing

6 răspunsuri:
| Mitchi a răspuns:

Un accesoriu foarte in trend la ora actuala este fularul. Anul acesta se poarta fularele lungi si colorate, din tricot. In materie de manusi, poti opta pentru unele chic, fara degete. Dezavantajul este ca nu sunt foarte calduroase. Daca preferi confortul, alege unele normale, care te feresc de frigul de afara.
Poti alege intre caciulile clasice, tricotate si bascutele trendy in nuante de gri si bej.-Iarna

In materie de culori ai de ales intre auriu si argintiu. Daca vrei ceva mai putin stralucitor, opteaza pentru culorile pastelate sau chiar pentru simplul negru.Completeaza-ti tinuta cu o poseta in voga, de preferat cu imprimeuri florale. Gama de portfoele este si ea variata, asa ca poti alege unul in ton cu poseta sau unul pe care il poti purta la orice.
1.Esarfele si tricoturile
Toamna aceasta, salurile si esarfele nu trebuie sa iti lipseasca. Alege unele cu imprimeuri si vei fi foarte trendy! Pentru ca frigul isi intra in drepturi, achizitioneaza-ti fulare si caciuli din tricot. Nu doar ca vei fi in voga, dar vei fi si protejata de vremea rece.
2. Trenciurile
Este essential sa ai in garderoba de toamna – iarna un trench. Il poti purta atat la fuste si rochii, cat si la blugi. Diferentiaza-te prin aplicare unor brose interesante sau a unor esarfe colorate.

3. Imprimeurile
Vara trece, imprimeurile raman! Daca incepe sezonul rece, nu inseamna ca trebuie sa porti haine sobre. Nu renunta la imprimeuri nici pe timp de iarna.

4. Broderiile
Pentru ca nu poti purta toata iarna doar pulovere calduroase si confortabile, alege pentru noul sezon rochiile sau fustele cu broderii.

5. Nuantele nude
In iarna lui 2010, nuantele nude raman pe podiumurile de moda. Sunt foarte trendy si usor de asortat, asa ca ai grija sa le incluzi si tu in garderoba.

| ReadyForMee a răspuns:

Salut! Nu sunt eu o mare fashionista dar am auzit cateva din trendurile pentruu toamna anului asta si pentru iarna.Anul asta se poarta lucrurile furry, adica lucrurile pufose.Cizme pufoase, jambiere, manusi, si chiar o chestie care m-a uimit :sutiene cu blanita. Unde a mai ajuns si lumea de azi...Sa revenim la intrebare.Am mai auzit ca se pooarta cizme peste genunchi din diverse materiale.Si mai stiu ca hainele trebuie sa fie casual si sa nu porti intotdeauna haine foarte stramte.Designerii opteaza pentru un look cat mai natural, pe crare orice fata si femeie il poate adopta fara mare greutate, asa ca incearca sa te simti bine in ce porti, sa fie comod si asta e tot ce conteaza. Sper ca am ajutat.Succes! Funda? Numai bine!
ReadyForMee~~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pielea goala, ca e criza! Sper sa nu ne ia guvernanti si pielea de pe noi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! farapret.net da premii gratuit! O multime de cadouri si pentru tine! Intra si ia-ti si tu cadoul gratuit http://farapret.net/? c=e9fq52kik0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cizmele peste genunchi cizme uggs esarfile neaparat laughing. culori cum ar fi blue maro kaki cafeniu, tricotul foarte mult, referitor la blugi, blugi cu gaci cum s-ar zice si foarte mult blugii rupti is foarte trendy, blanitele foarte mult in special vestele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.hainedefirma.eu