| sorina_9950 a întrebat:

Ce sfaturi de frumusete pentru fete de 13 ani imi dati, pentru fica mea caci e cam uratica si nu vreau sa nu o placa nici un baiat din sat?

19 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Stai linistita, se va gasi unu si pentru ea.

| alexandra_8659 a răspuns:

Va recomand www.divahair.ro, sectiunea Beauty & Fashion...Acolo sigur o sa gasiti ceea ce aveti nevoie. :) Alaturi de multa incredere in ea. :)

| Lllllllllll a răspuns:

Societatea decide ce e normal si ce nu...
Incurajati-va fica sa fie in primul rand ingrijita si apoi aranjata. Un stil decent si original nu strica, dar astea se invata pe parcurs si-n plus nu ascultati rautatile lumii.

| Floreenofficial a răspuns:

Va recomand sa o duceti la o frizerie sau la un salon de infrumusetare, sau la spa!
bafta!

| thealchemist a răspuns:

Sau e ea prea draguta pentru ca tu sa admiti? in mod normal un parinte ar trebui sa-i enerveze pe cei care-si bat capul sa-i citeasca ideile cu descrierea frumusetii indoielnice a copilului sau (mi s-a intimplat de multe ori sa sufar din cauza asta, sa suport descrieri irationale ale frumusetii plodului, de parca ar fi fost nascut cu stea in frunte, dar m-am resemnat de fiecare data cu explicatia ca e ceva normal pentru un parinte). dar tu zici ca nu e draguta, si ca e urita. deci ori ai adoptat-o ori esti de fapt geloasa pe ea, altfel nu ar trebui s-o faci urita. poate ca ai avut-o la 17 ani si esti furioasa pe ea ca din cauza ei nu ti-ai trait viata, nu stiu, stiu doar ca nu ar trebui sa vezi ca e urita, nici daca ar fi. n-am dreptate?

| saymoon a răspuns:

Oau esti prima mama pe care o aud ca nu si lauda odrasla ca e frumoasa.Bine macar ca recunosti asta si vrei deopotriva sa o ajuti. Chestia e ca unii copii de mici sunt urati, iar apoi undeva pe la 16 17 ani arata superb.Deci nu ti face griji probabil mica ta ratusca urata se va transforma intr o lebada minunata. Iar cu trurile cu machiajul, sa nu i dai voie de pe la varsta asta ca iti va reprosa mai tarziu, o vor urati.Las o asa cum e ea si sa aiba mare grija la igiena, in rest poti sa i alegi o frizura care sa o avantajeze si niste haine potrivite. Spune i ca trebuie sa se tina de carte, ca oricat ar fi de frumoasa, nu conteaza daca nu stii sa scoti un cuvant din gura cand va vorbi cu un baiat.

| DonAnonymius a răspuns:

Fiecare are pereche pe lume.Nu te ingrijora, la 13 ani inca nu e nevoie de dragoste. Ce e frumos e si natural.

| KamyKaze666 a răspuns:

Pai incearca un stil emo
sau fai o suvita alba mov sau culoarea ei preferata
si cand sa se imbarace ajut-o si tu in sensul ca hainele sa arate cool
si daca are parul mare (bretonul) lasail pe un ochi si va fi mega tare
da vezi ca am uitat sa mentionez ca daca ii faci suvita sa nu eu faci in varfu capului ci pe o parte
sa spui ce crezi ok?

| nosferatu a răspuns:

Mai sorina nu mai vorbi in numele lu' maicata.

| LoveNeverDies a răspuns:

Toata lumea are frumusetea ei.so don`t worry. se va gasi cineva si pentru tine.nu ai nevoie de mari eforturi pentru a arata bine pentru cineva, cine te place te place asa cum esti.
In cazul in care ti neaparat sa primesti sfaturi de frumusete, cel mai important e sa fi ingrijita, curata, pieptanata, sa-ti pui in evidenta calitatile big grin
E normal sa te atraga un baiat, e varsta. dar nu te schimba complet pentru nimeni.Esti asa cum esti.sa te respecti este cel mai important happy nu`ti distruge inca de pe acum fata cu produse cosmetice si alte nebunii.esti inca un copil si ai frumusetea ta aparte si esti unica prin felul tau. take care >big grin

| purplebutterfly a răspuns:

Vrei cumva sa o mariti?
Si scuze ca spun dar cum puteti sa va considerati fata urat
fiecare e dumos in felul sau
si eu ma desconsider dar daca as auzi asta de la mama cred ca as face criza... doamne...

| Bubble_7593 a răspuns:

Tot 13 ani am si eu big grin
nu ii trebuie dragoste la varsta ei ca nu va ramane cu acel baiat o viata intreaga si asa poate sa sufere si nu merita. oricum poate sa gaseasca o persoana care o sa o placa pentru caracter nu pentru cum arata.

| alexa_3514 a răspuns:

1. Dai sa manance lapte si fructe.
2. Fai parul. Tundeo si pe ea mai trendy, cum se poarta, mai pana la umeri.
3. Fai cocuri, cumpara glamourettes.
4.Invatz-o sa se macheze.
5.Sa foloseasca parfumul in fiecare zi.
6.Sa foloseasca lacul de unghii.Ala incolor.
7.Sa ii faci manichiura foarte frumoasa.
8.Sa foloseasca crema de maini.Niste maini ingrijite denota frumusete si curatzenie.
9.Pentru fata folosehte scruburile faciale de la avon sau cucumber de la aomeijia. Sa ii dai pe fata cu crema si sa o clatestiin aproximativ 5 minute cu apa calda.
10. Fai cadou niste blugi stramtzi.(se poarta)
11. O bluza mai simpla e intotdeauna perfecta.
12.Ghetutzele care sunt acum la moda le vezi oriunde.
13. Sa zambeasca intotdeauna!
14.Are nevoie de niste cercei mai la moda(unii in forma de trandafirashi ar fi perfectzi).
Ai primit aceste sfaturi de la o fata de 11 ani care e tot de la tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, daca mama mea ar zice asa ceva, ea ma bate la cap sa nu umblu cu baietii ca sunt prea mica si nu stiu ce{tot 13 ani am}
sfaturi nu stiu, mie imi place asa cum sunt...trebe sa ai si putina tarie de carcater sa fi putin mai "nebuna"
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mama sunteti daca va vedeti propriul copil urat? Si cioara isi vede proprii copii frumosi.In plus, conteaza mai mult frumuseata interioara. Ea ramane, pe cand cea exterioara este trecatoare.Prin comportament si prin felul de a fi te poti face foarte placut.Asta va ingrijoreaza la varsta fiicei dvs., la 13 ani, ca nu o place vreun baiat? Ce exemplu de gandire ii dati?
Sper totusi ca aceasta este o intrebare pusa la intamplare si nu credeti cu adevarat asta.
O seara frumoasa!

Ruxandra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza frumusetea exterioara ci cea interioara

| LoVe_SoRy_1997 a răspuns:

Sorina...si eu am 13 ani...si sunt foarte mica de inaltime iar colegii ma badjocoresc mereu cand merg acasa plang.Dar mereu mama mea imi spune sa fiu curajoasa si cu timpul o sa ma inalt si eu, asta iti spun si tie, fata ta, cand va fi mare o sa poata sa se machieze si sa se dea cu toate prostiile.N-o lasa sa faca asta inca de pe acum pentru ca la 20 de ani o sa fie plina de riduri dar daca o incurajezi ca ea este frumoasa va avea mai multa incredere in ea.N-O MAI FACE URATICA! Va fi si ea frumoasa poate de la 15 ani in sus

| Ciufii a răspuns:

Doamne... cum sa it'i faci propriul copil urat? S'i ce daca nu o place nici un baiat, are 13 ani! Maicamea mi'ar fi dat in cap daca imi trebuia baiet'i la varsta aia. Laso sa is'i traiasca copilaria ca nu-i de maritat la 13 ani...

| Morosan_Elena_1990 a răspuns:

Încearcă sa îi dai accesorii de exemplu o brățară. Sa aibă parul pe spate.La aceasta vârstă nu are nevoie de machiaje ci are nevoie de o fata cât mai curata.Sa o îmbraci lejer dar totuși cool.De exemplu cu un tricou cu niște blugi strâmți sau niște colanți. Sa poarte balerini expandrile sau teniși.
P. S:aceste sfaturi sunt de la o fata decani!