| AlinElle89 a întrebat:

Ce solutii sunt bune pentru un par sanatos si frumos... si cu ce ma pot da sa-mi creasca parul mai repede? Ms

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Daca ai parul uscat si degradat, pe langa sampon si balsam, foloseste o masca pe care poti sa o faci chiar la tine acasa, dintr-un galbenus de ou, o lingurita de miere si o lingurita de ulei de masline sau ricin.Nu te pieptana niciodata cand parul e ud, pentru ca firele de par sunt mult mai fragile. Evita uscarea parului cu foehnul, pentru ca se slabesc radacinile, iar daca altfel nu ai volum, poti sa-l folosesti abia dupa ce parul este pe jumatate uscat. Daca ai parul gras evita mastile cu ingrediente uleioase. Apa cu care te speli nu trebuie sa fie fierbinte pentru ca va favoriza deschiderea porilor si evita sa folosesti placa de intins parul cat mai des posibilwinking

3 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Vitamine pentru par, gen revalid. ulei de ricin la fiecare spalare, stai cu el pe par minim 2 ore, apoi speli, freci radacinile cu usturoi, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| SexyBarbieDoll a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun pentru par.Eu ma dau cu el o data pe saptamana si am observat ca mi-a intarit firul de par si l-a ajutat sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește cu încrede uleiul de ricin.
Poți cere și sfatul medicului dermatolog.
Pa, pa.