| EmmyCRISS a întrebat:

Ce pot face sa imi creasca parul mai repede? sa nu mai am fire despicate si sa fie mai sanatos?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ca sa nu mai ai fire despicate, tunde parul, vei constata ca parul tau va creste mult mai frumos si va fi mai sanatos.
Varfurile trebuie taiate o data la doua luni, ca parul sa aiba forta de a se regenera.
Cresterea parului difera de metabilismul fiecaruia, de starea de sanatate si de cea pshica.
Iti recomand cu incredere sa folosesti samponul Favisan pentru cresterea parului si masca de par pe baza de miere de la Orzene si tratamentul de regenerare pe baza de petrol de la Gerovital.
Sarbatori fericite si sa ai un par mai frumos iti doresc.
Te pup!

| EmmyCRISS explică (pentru anonim_4396):

Mersi ingerinfrant :*

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Tratamente impotriva caderii parului, la indemana oricui: http://www.i-medic.ro/......ana-oricui

| EmmyCRISS explică (pentru doctoressa):

Mersi mult la toate

| LolaLollita a răspuns:

Iti dau un sfat pentru firele despicate. Pe langa tunsul periodic, ai grija ca atunci cand iesi din dus/baie si iti pui prosopul in cap, sa nu-ti mai freci parul de prosop. Asa se despica mult mai repede.