| KittyCutePig a întrebat:

Ce spuneti de piercing in dinte? Adica cand iti pune o pietricica pe dinte... Am 13 ani. Credeti ca este ok? Cat costa? Unde merg sa imi fac? Este periculos? Dureros? Multumescpuppy dog eyes

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu e piercing! E doar o pietricica LIPITA pe dinte, un piercing presupune gaurirea pielii unde se pune. Nu-ti face gaura in dinte. Nu cunosc detalii, de daunat nu prea are de ce sa dauneze si sigur nu doare, mergi la un dentist si intreaba, el e cel mai in masura sa-ti raspunda la intrebari, iti zice si cat costa.

| Larisssaa a răspuns:

1. Nu prea îmi place in dinte, preferabil in buza sau limba love struck
2. La 13 ani esti un pic cam mic, dar daca parintii tai nu au nimic inpotriva, e okwinking
3. Nu stiu sa iti zic exact, depinde.
4. Un pic devil

| BombonicaXD a răspuns:

Nu crezi ca e prea devreme? Totusi, la 13 ani, piercing in dinte...Acum este inceputul "vietii" dintilor permanenti ca sa zic asa, lasa-i sa se dezvolte normal.Pe la 20 de ani vei avea tot timpul din lume sa iti pui. Take care.

| Kasia a răspuns:

Renunta...ce naiba e de prost gust.

| Mangustă a răspuns:

Mi se pare cel mai tampit loc unde poti sa pui asa ceva. Pe la 12-13 ani aveam si tu o tona de idei care nu erau chiar geniale, deci e foarte probabil sa te plictisesti peste 3-4 ani cel mult. Nu stiu cat costa sau unde sa-l faci, dar sigur nu doare. Nici nu are ce sa doara, e doar o chestie mica ce ti-o lipeste practic pe dinte, nici nu are ce sa apese.
O sa ai nevoie de aprobarea parintilor cand iti faci pentru ca esti minora.

| club13medicalstuff a răspuns:

Nu iti recomand. Nu te face mai frumoasa o pietricica pe dinte. Dar daca ai tai sunt de acord... e democratie poti face ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe cei din jur. Dar nu cred ca vei fi mai admirata daca iti pui asa ceva!