| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de machiaj mi s-ar potrivi? http://img577.imageshack.us/img577/1699/img497d.jpg

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Pari cam mica pentru machiaj. Inca nu e momentul sa pui o astfel de intrebare. Pacat de pielea ta care vad ca e impecabila.
Machiajul te imbatraneste,face sa iti apara riduri, cosuri, puncte negre. Chiar nu e vremea si nici macar NU AI NEVOIE! Mai asteapta cativa ani!
Acum ti s-ar potrivi doar un strugurel si cam atathappy

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns (pentru Esperança):

Am 16... sunt si mai mici ca mine care se machiaza laughing

| Esperança a răspuns (pentru asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm):

Eu stiu ca in ziua de azi sunt fete care la 12 ani au si copii. Vrei sa fi ca ele?
Te machezi atunci cand ai nevoie,de exemplu ai un cos sau o pata pe fata,un semn si vrei sa il acoperi cu fond de ten,e altceva. Dar cum ziceam tu la varsta ta inca nu ai nevoie.
Ai niste gene si ochi foarte frumosi. Nu mai ai nevoie de rimelwinking
Insa decizia iti apartine, faci cum crezi tu ca e bine, eu una nu am curaj sa iti dau vreun sfat cum sa te machezi nu ma lasa inima big grin

| Miina a răspuns:

Buna.
In primul rand ai niste ochi superbi:o3
Uite cateva modele:
http://www.divahair.ro/......ul_ochilor
http://www.mayra.ro/......-albastri/
Bafta!

| pwp a răspuns:

Iti dau ce scrie in revista Bravo Girl
MACHIAZA-TE IN FUNCTIE DE CULOAREA OCHILOR!
Pentru ochii albastri
Culori potrivite:maro,mov,galben,portocaliu,roz,ruginiu.
Mai bine eviti:albastru, verde deschis, albastru inchis