| anonim_4396 a întrebat:

Ce tratamente naturiste cunoasteti, insa sa nu contina ulei de masline si de ricin. (Ex : galbenusuri de ou, miere etc.)
Cel mai bun raspuns, primeste fundita! :*
Multumesc love struck

3 răspunsuri:
| tequila777 a răspuns:

Eh, uleiul de masline face foarte bine tenului, de aceea foarte multe tratamente/masti cosmetice il contin;)

Iata aici cateva masti de fata foarte bune in sezonul rece, cu dar si fara ulei de masline - in cazul celor cu ulei de m. poti sa-l inlaturi pur si simplu din reteta:

http://www.verze.ro/......iarna.html

| AliceThai a răspuns:

Ioana, cunost zeci sau chiar sute... intrebarea este pentru ce-ti trebuie?!
happy

| Rumi a răspuns:

Salut! O sa iti zic cateva din trate, entele naturiste pe care le stiu.Pentru ten, poti pune apa la fiert, dupa care in apa respectiva pui cateva felli de lamaie. Apoi stai deasupra bolului cu un prosop pe cap ca 10 min.Tot lamaia te poate ajuta in aranjarea parului daca este foarte rebel (ca si al meu). Intr-o canuta cu putina apa storci cateva picaturi de lamaie, dupa care cu amestecul obtinut te dai pe par(eu nu am incercat, doar am citi pe internet). Sper ca te-am ajutat, ceau ceau :*