Întrebare recomandată | Dixiclart a întrebat:

Ce tratamente poti urma

sa creasca parul mai repede. Funda

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Samponul favisan sau uleiul de ricin

| Pufoseniiee a răspuns:

Ulei de maslinee. e super.

| Patty03 a răspuns:

Eu am parul lung si blond. In urma cu 6 luni imi cadea atat de mult incat nu stiam ce sa ma fac. Imi era destul de gros si imi parea rau din cauza ca se rarea atat de brusc. Am descoperit o masca compusa din: o lingura ulei de ricin, o lingura de miere, un catel de usturoi pisat si stors, 25 de picaturi vitamina A si un galbenus de ou. [toate le gasesti la magazin respectiv farmacie si sunt foarte ieftine] Crede-ma ca face minuni! Mi-am recapatat parul des de alta data si e de-a dreptul stralucitor. Deci, masca aceasta o aplici doar pe scalp si pe radacina firului de par cu miscari usoare, masandu-l, iar apoi iti pui o punga pe cap (stiu ca suna ridicol laughing ) si stai asa 30 de minute dupa care te speli. Fac masca o data pe saptamana. si in ziua de azi o fac pentru ca parul meu este pur si simplu hidratat si matasos. Te asigur ca nu vei regreta! Bafta :*!

| SuntetiLooseri a răspuns:

Poti sa te dai cu ulei de masline...iar in cazul in care tu te speli de 2 ori pe par in timpul dusului ..il vei aplica intre cele doua clatind din abundenta cu apa.iar daca numai o singura data ...la inceput apoi aplici samponul