| Bobbless a întrebat:

In cat timp iti creste parul pana la fund? laughing Ce tratamente poti urma sa creasca mai repede?

Răspuns Câştigător
| roZatoare a răspuns:

Uite o metoda simpla, foarte ieftina sa iti faca parul sa creasca destul de mult intr-o saptamana, trebuie sa faci asta zilnic http://www.youtube.com/watch?v=FxmZntIuQ_o&feature=related

| Bobbless explică (pentru roZatoare):

Trebuie sa te dai cu ulei de masline in fiecare zi si sa te speli in fiecare zi cu Herbal Esences? thinking

| roZatoare a răspuns (pentru Bobbless):

Trebuie sa iti masezi scalpul cu ulei de masline si apoi timp de 4 minute stai cu capul in jos, apoi dupa doua ore de cand ai uleiul in par te speli cu sampon, nu trebuie sa fie neaparat ca al ei insa trebuie sa te uiti la ingrediente sa nu contina sulfati

| Bobbless explică (pentru roZatoare):

Si chiar functioneazaa? adica o saptamana. si nu zice cat crestee? thinking

| roZatoare a răspuns (pentru Bobbless):

De fapt daca citesti comentarile aceea fata a spus ca parul ei a crescut intre 3-4 inchi, parul meu a crescut cam o palma pe saptamana, dar depinde si de tipul de par pe care il ai, rezultatele la mine au fost vizibile.Aceasta metoda nu e ca sa iti creasca parul o anumita lungime ci sa grabeasca procesul de crestere, insa se vor vedea rezultatele

| Bobbless explică (pentru roZatoare):

Dar poti folosi in loc de ulei de masline, ulei de ricin? happy

| roZatoare a răspuns (pentru Bobbless):

Cred ca e posibil, uleiul de masline curata pielea moarta de pe scalp si prin masaj ajuta sa stimuleze circulatia sangelui, am auzit ca uleiul de ricin are proprietati asemanatoar, chiar mai bune, deci cred ca da, dar nu uita ca sa stimulezi fluxul sangvin mai bine, uleiul trebuie sa fie caldut.

| Bobbless explică (pentru roZatoare):

Multumesc.:* Ti-am dat funda. tu m-ai ajutat cel mai muult big hug Thank you :*

| roZatoare a răspuns (pentru Bobbless):

Multumesc mult, ma bucur atunci cand ajut pe cineva, daca mai ai nelamuriri sau alte intrebari sa spui. Sper sa ai succes!

| Metaloco a răspuns (pentru roZatoare):

Metoda nu ingrasa sau deterioreaza parul?

| Bucur_Bogdan_1983 a răspuns (pentru roZatoare):

Ce anume

26 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Pai, daca il lasi sa creasca natural, cam 1 cm pe luna stiam eu.As vrea sa creasca mai repede si eu, si folosesc uleiul de ricin.Se gaseste la farmacii, si eu il aplic fara alte ingrediente, pentru a avea efect garantat.Il aplic pe par si il infasor in prosop pentru 1 ora sau2, apoi il spal.Succes

| BonneLess a răspuns:

Depinde de cel ce te tunde/ te-a tuns daca are/ a avut mana "usoara". Si mai e si tratamentul cu ulei de ricin.

| ioana1704 a răspuns:

Calculeaza si tu 1 cm pe luna. ca sa-ti creasca mai repede iti recomand mult stres; dezavantajul e ca iti creste si parul de pe picioare mai repede

| ciresepeetno a răspuns:

Mie una imi creste parul extrem de repede.Adica acum 2 ani am avut parul pana la umeri tuns apoi l-am lasat sa creasca si pana acum 3 luni il aveam pana la fund. Dar ca sa il stimulezi sa creasa si eu recomand tot uleiul de ricin.

| Cherilyn a răspuns:

Depinde si de cat de lung il ai acum, dar sa stii ca dureaza ceva vreme.

Da-ti cu ulei de ricin o data sau de 2 ori pe saptamana, tine-l 2-3 ore si apoi fa-ti baie.
Se vad rezultatele dupa cateva utilizari.batting eyelashes
Numai bine!

| Kyrie a răspuns:

1. ulei de ricin (8 lei sau 10 lei), accelereaza metabolismul
2. pe cale naturala de la par scurt pana la foarte lung pana la fund cum zici tu, ti-ar lua cam vreo 6 ani happy

| mada225 a răspuns:

Hei buna scuze daca deranjez, dar imi poti spune daca uleiul de ricin a fost bun si cum te dadeai mai exact cu el si cat ti-a crescut te rog muuuuuuuuuult de tot ca si eu vreau sa-mi creasca parul mult

| Anonim_8428 a răspuns:

Buna,scuze dar vreau sa intreb si eu ceva... daca aplici uleiul de ricin in fiecare zi..are o crestere mai rapida sau nu conteaza de cite ori o aplici...cam cit creste in timp de o luna daca aplici aceasta solutie?

| Anonim_8428 a răspuns:

Buna,scuze dar vreau sa intreb daca aplici uleiul de ricin in fiecare zi are mai mult efect de a grabi cresterea parului..si cam in timp de o luna cam citi cm creste?

| Bobbless explică (pentru Anonim_8428):

Nu stiu sigur, ca nu am masurat, cert e ca se vad rezultate vizibile.

| KirigayaKirito a răspuns (pentru Bobbless):

Am vazut si eu acum intrebarea, a trecut mult timp de atunci...deci? Cum e? Ce ai folosit si cat a crescut? :]

| Cristina_Raileanu_1995 a răspuns:

Avem nevoie de:
-50gr de balsam de par
- vitamina B1 (tiamin)
- vitamina B3
- vitamina B6
- vitamina B12
(toate vitaminele in ampule)
- 1 ampula ulei de aloe
- 1 galbenus de oua
- o lingura mare de suc de ceapa
- o lingura mare de suc de lamaie
- o lingura de ulei de ricin.
Toate ingredientele le amestec-am, si masca o aplicam doar la radacina. Lasam sa actioneze de la 2 pina la 5 ore.Masca se face de 2 ori pe saptamina.Parul creste vizibil, cam 10-12 cm pe luna.Mult succes.

| Melyss a răspuns:

Daca il ai scurt, parul` iti poate creste pana la fund timp de 1 an si jumatate! daca il ai mai jos de umeri, parul` poate ajunge si pana la fund tongue depinde de lungimea paruluihee hee

| Katler_Dayana_2001 a răspuns:

Bunăă deci ca cat ti a crescut parul atunci? vreau sa incerc si eu

| DeeDeeDiiia a răspuns:

Ai incercat ceea ce a propus roZatoare?:d A functionat?

| Bobbless explică (pentru DeeDeeDiiia):

Nu am putut sa fac asta in fiecare zi, pentru ca imi era lene sa ma spal in fiecare zi pe cap laughing dar de obicei ma spal de 2 ori pe saptamana si inainte cu o seara imi faceam o masca de par pe care o lasam peste noapte puneam putin ulei de ricin in albus batut spuma. Au trecut 2 saptamani si chiar se vedea ca a crescut mult.(: Am aflat si de Favisan un sampon care te ajuta foarte mult in cresterea parului si chiar am de gand sa il cumpar, este doar 10 lei de la farmacie. Si acum ma bate gandu sa incerc saptamana urmatoare, cu uleiul de ricin. Totusi eu zic sa il aplicati seara ca sa isi faca efectul mai mult timp. Am sa incerc saptamana asta si va zic peste o saptamana rezultatele :*