| any_1988 a întrebat:

Ce tratamente stiti pentru parul gras? Am ajuns sa nu-l mai suport, trebuie sa-l spal tot a 2a zi.Am incercat toate tipurile de sampon pentru par gras dar fara niciun rezultat.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

După ce-l spăl şi-l limpezesc, îl clătesc cu oţet de mere diluat cu apă, degresează foarte bine, nu se mai îngraşă nici după o săptămână

6 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema si inca sper ca e doar o perioada a adolescentei mele, pentru ca iainte nu era chiar asa. Eu mi-am luat acum un sampo herbal esences pentru volum si parca e ma bine. In rest ma spal de cate ori e cazul si nu cred in tampenii de genul: spala'te odata la 2 saptamani ca nu o sa se mai inhrase. Aberatii! App. clateste'te la sf cu apa calaie chiar rece si o sa ai si parul mai stralucitor. Mult noroc!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Nu ştiu ce vi se pare aşa amuzant ori stupid, căutaţi pe internet, oţetul de mere chiar e recomandat pentru părul gras http://www.acasatv.ro/......citor.html

| Summer Memories a răspuns:

Nu te spala pe cap cu apa foarte calda si nici nu abuza de produsele pentru hairstyling si balsam pentru par. Clateste-ti intotdeauna parul foarte bine de resturile de sampon sau balsam.
Alege un sampon cat mai simplu. Incearca sa te feresti de sampoanele care au tot felul de aditivi...si sa cauti in magazine un sampon cu pH de peste 6, 7.

Si incearca si cu otet, nu pierzi nimic daca incerci happy

Sper ca te-am ajutat kisskiss

| Munchkin a răspuns:

Încearcă cu tratament de la Vichy - Şampon + Balsam.
Caută la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un excces de sebum. pai poti incerca prima varianta si ffff putin balsam doar pe vf astfel nu se mai ingrasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu il speli asa de des, o data pe saptamana ar trebui sa fie de ajuns