| Elly007 a întrebat:

Ce trebuie sa ai ca sa fii model? Adica dimensiunile etc.big grin[dau fundita]; x

Răspuns Câştigător
| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin
ca sa fii model trebuie sa fii "perfecta"hee hee
fara imperfectiuni, cosuri, puncte negre, lovituri
trebuie sa stii umbla pe tocuri...sa fii fotogenica,
sa ai dinti frumosi, albi
un par frumos, cu volum.de preferabil sa fie lung
dimensiunile sunt 90-60-90
inaltimea 1, 70
greutatea 50-55 de kg
trebuie sa ai picioare frumoase, lungi, fara lovituri
sa ai forme
sa fii ambitioasa si sa pui suflethappy
sper ca te-am ajutatbig hug

18 răspunsuri:
| Miruna_7873 a răspuns:

Pai proportiile trebuie sa fie bune.
Iar inaltimea peste 1. 75 din cate stiu eu thinking

| Abcdefg123 a răspuns:

Depinde si ce varsta ai, ew de exemplu am fost la cateva castinguri, avand varsta cuprinsa 10-14 [ actual ]. Pai eu sunt inalta, slabuta. La varsta mea nu se pune problema de 90-60-90, sa fim seriosi. Dar daca esti mai mare, poate ai nevoie de niste dimensiuni aproximativ egale cu 90-60-90.

In general trebuie sa fi slaba, dar nu schiloada straight face. Sa ai stofa ...sa mergi dreapta cu atitudine. Sa faci hainele sa`si spuna propia ta poveste atunci cand le porti :].

:* sper ca te-am ajutat :]

| darii a răspuns:

Ca sa fi model trebuie sa ai in jur de 1. 70 si corpul perfect. Poate nu se cere chiar 90-60-90 dar pe aproape ar trebui sa fi. Cu exercitiu fizic refulat se ajunge la asa ceva.

| Krissa_2143 a răspuns:

Sa ai 90 60 90 si 45 de kg laughing) sa fi bats dar cu formele astea confused

| LARAaungeoudemon a răspuns:

Propie experienta spun asa trebuie sa ai peste 1. 72 chiar 1. 75 la. 170 nu te primeste trebuie sa fi slaba sa arati bine daca te duci la varsat de 17 18 19 ani nu poti avea inca 90 60 90 deoarcee coprul tau e inc restere inca.insa te va primi daca esti bine proportionatahappy
sper ca te-am ajutat
take care:*

| sNukki a răspuns:

Clasicul 90-60-90winking big grin

| sNukki a răspuns:

Clasicul 90-60-90winking big grin parerea mea

| blacksnow a răspuns:

Ca sa fii model iti trebuie multe calitati. trebuie sa ai cam 1. 70 90 60 90 si sa fii inteligenta si desigur sa arati cat mai dragut.

| Raiden a răspuns:

90-60-90 si inaltimea peste 1. 70 happy

| Milkyyy a răspuns:

Ca sa fii fotomodel (doar pentru poze), nu conteaza inaltimea, conteaza mai mult fizionomia. ca sa fii model in Romania laughing oh go on trebuie sa ai gen 1, 70 m(cel putin) si sa zicem ca aproape 90-60-90 (si cam 50 kg), DAR, ca sa fii model international, MINIM 1, 75m, si masuri mai micute :90 la bust e PREA MULT, maxim 86, in talie merge si 60, iar la sold ar trebui aprox 88 (90-60-90 sunt masuri mari pentru modelling international!), iar varsta recomandata ar fi 14+ (cu cat mai devreme, cu atat mai bine, pentru ca jobul asta nu dureaza multhee hee. trebuie sa ai parul natural, nevopsit sau cu freze gen emo pnm, tenul/pielea curate, fara cosuri (ma rog, 1-2 nu se pun tongue), iar daca chiar vrei sa faci cariera ar trebui sa cunosti si o limba straina ( engleza mai mult :p ), trebuie sa fii sanatoasa, ca daca esti slaba numai pentru ca iti bagi degetele pe gat sau nu mananci nu te ia nici dracu ` ca sa lesini pe acolo si sa arati ca o mortaciune happy. in rest, fii optimista, cat mai deschisa si sociabila, si vei avea numai de castigat big grin succes =)

| MaRia_1799 a răspuns:

90/ 60/ 90 inaltimea peste 1.70...eu am 1. 73 si am doar 13 ani dar mi s-a propus sa fac modeling

| MaRia_1799 a răspuns:

Nmai ca m-am ingrasat f tare si :din asta ii viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii ruda cu un prezentator tv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai 90-60-60. Ca sa poti sa fii model trebuie sa fii serioasa si sa te tii daca incepi. + ca tear accepta la modeling daca ai peste 1, 60. Te selecteaza ei in functie de dimensiunile tale. Daca crezi in tine si iti doresti, de ce sa nu? :*

| AaaNNnnAaa a răspuns:

Pooi dimensiunile sunt 90-60-90.trebuie pe scurt sa fi plina de viata si sa stralucesti...pe scurt daca esti frumoasa fi doar u insati.:d. sper sa ai noroc

| AaaNNnnAaa a răspuns:

Pooi dimensiunile sunt 90-60-90.trebuie pe scurt sa fi plina de viata si sa stralucesti...pe scurt daca esti frumoasa fi doar u insati.:d. sper sa ai noroc.+ trebuie sa ai si o anumita inaltime

| Claudiiss .‹3 a răspuns:

90(dos)-60(talie)-90(bust) normal ca sh masurile apropiate sunt bune si inaltime peste 1, 70happy

| Dayannutzzah a răspuns:

Inportant? : sa ai peste un metru jumate... 1. 70 mai bine, si sa ai greutatea ideala pestru varsta ta, iar cel mai important frumoasa si sociabilahee hee