| elprezidente01 a întrebat:

Stie cineva legea care mentioneaza dimensiunile unui loc de parcare, in romania si in specian in Cluj Napoca. Am vazut intr-un ziar dimensiunile, dar imi trebuie legea... mersi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu nu exista o asemenea lege de aplicare generala, pe intreg teritoriul Romaniei. Prin Regulamentul aprobat prin HG 955/2004, stabilirea parcarilor pe domeniul public si privat al localitatilor, inclusiv dimensiunea unui loc de parcare, este in atributia consiliilor locale, care adopta reglementari proprii, prin HCL. Cauta acea hotarare pe site-ul oficial al municipiului Cluj-Napoca. Numai bine!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Intra pe:http://www.avocatnet.ro/content/forum.Pune intrebarea ta aici.