| DeeaPuppy a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa te considere lumea emo? Doar de curiozitate big grin

Răspuns Câştigător
| Lllllllllll a răspuns:

Nu cred că ar vrea cineva asta. Mie mi se pare o aberație. Nu vreau voturi de stupid, este doar părerea mea și nu încerc să jignesc pe nimeni. Emo sunt acele persoane care duc lipsă de atenție, sunt triste, izolate.

11 răspunsuri:
| CookieMonsta a răspuns:

Scene hair, makeup, haine pe baza de negru in combinatie cu alte culori si prieteni pe masura.

| RoXyRaLu a răspuns:

Daca ai parul de alta culoare decat negru, vopsestetil negru(indiferent daca esti fata sau baiat).
Machiaza-te la ochi cu negru si da-te cu ruj negru.Imbraca-te numai in negru si vei fi cel mai emo! Funda, plsss?puppy dog eyes

| Eduard a răspuns:

Trebuie sa adopti un stil mai sumbru, sa te comporti ciudat sau antisocial depinde, sa iti faci prieteni in stilul tau (emo) si daca vrei sa fi un emo extremist, trebuie sa fi masochist.

Cel putin asta e parerea generala.

| IustinaSiAtat a răspuns:

Sa te tai cu lama :d

| AngelAnime11 a răspuns:

Emo.hmm emo este prescurtarea de cuvantul:emotional
EMO=Eu Ma Omor.
EMO=Ei M-au Omorat.
EMO=Esti Mai Oribil
EMO=Eu Ma Otravesc
persoana emo este un om care nu isi poate manifesta durerea decat facandu-si rau lui insusi.ma refer aici la adevaratii emo,pentru ca mai sunt adolescenti carora le place stilul vestimentar ai celor dintai, si il adopta, dar asta nu inseamna ca ei chiar sunt emo.
"emotionelles" ( emotionali, afectati de orice emotie, cat de mica, din care fac drame )
Sunt oameni care nu comunică decât cu cei din grupurile lor.
Sunt ușor de recunoscut: tunsori specifice, haine închise la culoare (de regulă negru!), poartă bijuterii cu diferite chipuri pe ele (cap de schelete), ochelari foarte închiși la coloare.
Sunt persoane care au suferit cel puțin o traumă în copilărie și nu au reușit să treacă peste ea.
http://www.tpu.ro/......leg-la-ce/
ar mai fi una...
http://www.tpu.ro/......evina-asa/
Nu cred ca pot sa te lamuresc mai bine de atat...

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Sa fi mai depresiv, sa te tai pe maini, sa ai un stil al tau de imbracaminte[ mai ciudat]
Ps: Imi place stilul 'emo".[imbraamintea si frezele lor.

| kattya96 a răspuns:

Sa fii o persoana singuratica care se imbraca in culori inchise, cele mai utilizate fiind negru + roz. Sa fii in alta lume, sa nu-i bagi pe restul in seama. Sa asculti rock si sa te gandesti la sinucidere, daca te tin puterile si curajul sa-ti tai venele si sa iti lasi parul desprins cu un breton din ala care sa-ti intre in ochi, eventual poti sa te si vopsesti.
Pur si simplu fiecare are sentimentele lui, insa de obicei noi le scoatem la iveala, ei nu. Si cei originali sunt asa din cauza problemelor de familie.
Ma rog, gasesti multe site-uri din astea. SUCCES!

| Kiddduu a răspuns:

Sorry.
K sa fi emo nu e doar pur sh simpla dorinta.
E vorba de ceea ce tu ai in suflet. Iar eu nu ti-o doresc. Pt ca o simt. Emo e sa fi de neinteles. Nu e doar asa un aspect de dorit.

Dai sh uh funditSha?confusedpuppy dog eyes

| Annutza_5169 a răspuns:

Pai sa-ti faci frizuri. uneori aiurita.in multe culori cu tepi cu extensii chestii de astea muult fixativ, spuma de par.toate minunile Sa te imbraci in negru blugi largi bluze in dungi cu multe desene pe ele cu cap de morti de ex.http://www.google.com/......tp?/imgres Multe curele ...etc... Sa te tai cu lama, cu, cutitul.sa te droghezi. numai si numai nebunii

| TroubleCrew a răspuns:

Ca sa te considere lumea Emo trebuie: sa te tai cu o lama,sa fi mai mereu nefericita,sa ai o freza mai stil emo, sa fi mai singuratica, sa nu inveti. Fundita?

| Ghyslain a răspuns:

Sa nu mai ai personalitate, sa incepi sa-ti faci rau, sa evidentiezi dezinteresul tau pentru aceasta lume.