| anonim_4396 a întrebat:

Ce să fac sa nu mai ma considere lumea copilaroasa?

Răspuns Câştigător
| CatozAkuma a răspuns:

Asta depinde la fiecare ce considera copilaros. Incearca sa nu te prostesti in preajma oamenilor care nu iti sunt apropiati. In rest fa absolut ce vrei de fata cu cei mai buni prieteni.

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Sa te maturizezi, poate atunci o sa constientizezi ca nu conteaza parerea lumii!

| MishuD a răspuns:

Nu mai incerca sa pari necopilaroasa laughing

| RAY a răspuns:

Timpul te va maturiza

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai la dispozitie o viata sa te saruri de maturitate, copilaria nu se intoarce.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa te porti matur. Sa gandesti matur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ar trebui sa faci ceva ca sa fii cum vor altii? Experienta o sa te maturizeze, incearca sa delimitezi situatiile in care poti sa te porti copilareste si cele in care este necesar sa fii serioasa. Fa asta pentru tine, nu pentru altii.

| Cilibiu_Mihai_1998 a răspuns:

Să te maturizezi și să faci lucruri mai serioase, și să fii și tu serioasa. Fara jucării, fara prietenii imaginari și să nu exagerezi prea mult cu seriozitatea. Sper că ți-am fost de ajutor