| Bishop a întrebat:

Ce ulei pentru cresterea parului mai rapid imi recomandati? Am parul moale, saten, pana unde incep umerii happy. Mersi.

29 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Uleiul de ricin e recomandat atat pentru cresterea frumoasa a parului, cat si pentru regenerarea lui.
Amesteci 3 linguri de ulei de ricin, zeama de la o lamaie, doua linguri de miere si un gabenus de ou (ai grija sa aiba consistenta maionezei). Maseaza bine scalpul (dupa ce ai spalat parul si acesta e inca umed) cu amestecul si stai cu capul invelit intr-un prosop vreo 2-3 ore, dupa care te clatesti cu 1, 5 l de apa in care ai pus zeama de la o lamaie. Aplica masca odata la doua saptamani.
Succes!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ulei de ricin.

| cristina93 a răspuns:

Si eu vreau sa imi creasca parul foarte repede, am cautat pe mai multe site-uri, si am aflat despre uleiul de RICIN, am vrut sa ma conving de eficacitatea lui, asa ca am intrebat la farmacie, iti spun si tie sfatul farmacistului :
Uleiul de ricin ajuta la regenerarea firului de par, dar impreuna cu vitamina A si un galbenus de ou ( faci o pasta si o intinzi pe tot parul, masandu-te la radacini cca. 15 min, apoi il lasi pe par cam 45 min. api te speli o data cu sampon, speli foarte bine, apoi poti clati cu ceai de musetel) dar nu iti recomand uleiul de ricin daca parul tau se ingrasa repede, pentru ca iti face mai rau.
Uleiul de MASLINE ajuta de asemenea la regenerarea parului, repara firele despicate, dar aceeasi problema, daca parul se ingrasa repede, nu iti va aduce prea multe beneficii.
Mai bine ar fi sa iti lasi parul sa creasca de la sine, nu sa il "fortezi"
Dar este ceva care ar putea sa te ajute, tine-ti parul intr-o coada (nu prea strans, pentru ca ai putea sa il rupi).
Sper sa te ajute sfaturile mele, mie mi-au folosit big grin

| PuFuLeTe a răspuns:

Ulei de ricin!big grin Cel mai bun! Sigur te va ajuta! Sau sampoane speciale recomandate de medicul de familie, sau de la farmacie!

| cata_4290 a răspuns:

Sal,uite ce am folosit eu si a dat rezultate,cel putin la mine:cateva picaturi de ulei de masline,ulei de ricin,ulei de migdale si ulei de rozmarin,un galbenus de ou si o lingurita de miere,amestecate toate,si aplicate pe parul uscat, lasate cel putin o ora. apoi clatit foarte bine parul, daca ai putea cauta la plafar sau in farmacie un sampon pe baza de avocado si ulei de migdale ar fi perfect.eu il am de la avon este foarte bun.iti poti pune masca asta de cate ori vrei dar nu exagerat.da rezultate si vei vedea diferenta inca de la prima aplicare,in primul rand la caderea parului, regenerarea si densitatea lui, iar cu timpul si cu rabdare vei vedea si in cresterea lui diferenta.parul nu creste orice i-ai face mai mult de 2 cm pe luna.dar eu cred ca este suficient de la 1, 5 cm pe luna la 2 cm. sper sa-ti fost de folos.

| alexam a răspuns:

Poti incerca si sampon special care iti face ca parul sa creasca mai repede. Coasta aprox 20 lei unul, dar am uitat numele - intreaba la coafor, caci se cumpara prin comanda, nu se gaseste in comert! big grin

| giovana a răspuns:

Ulei de masline virgin(2-3 linguri)+ulei de ricin(1/2 lingurita)+ lamaie (cateva pic.). de 3-4 ori pe saptamana, incalzit pe aburi. se maseaza energic dar cu blandete cel putin 5 minute. pentru un rezultat rapid, inainte de ulei se freaca radacina capului cu usturoi pisat fin in piulita de lenm. Se spala dimineata, sau inainte de culcare. rezultat garantat.

| biby29 a răspuns:

Ulei de ricinwinking
si daca ai parul moale clateste-te cu infuzie de frunze de nucwinkingintareste parul

| Karinna_5223 a răspuns:

Salut! Sunt noua aici... sunt din Chisinau. Eu folosesc ulei de brusture pentru kresterea parului. Imi place foarte mult si in plus nu e foarte kostisitor. Uleiul de brusture ajuta la cresterea si fortificarea parului, preintimpinind caderea lui. Eu il folosesc de 2 ori pe saptamana si vad schimbari. E un remediu cunoscut in Rusia, pe site-urile romanesti nu prea vad info despre acest ulei. Sper ca info mea te va ajuta. Sorry, daca am greseli gramaticaale. Vorbesk mai des rusa.

| Loredanna_6778 a răspuns:

Mi s-a recomandat Lotiune regeneranta cu petroleum de la gerovital, se aplica cu 3-4 ore inainte de spalarea parului timp de 2-3 luni, ajuta la regenerarea si cresterea firului de par.Si eu am parul tot cam al tau, numai ca e blond, si am probleme foarte mari cu caderea parului pentru ca mi-l indrept zilnic.Eu inca urmez acest tratament, incearca-l si tu, poate o sa fie bun! happy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce nu mergi la un centru Plafar, au o multitudine de preparate pentru creșterea părului.
Cea mai bună combinație este să faci o frecție a scalpului (pielea capului) cu ulei de măsline și de ricin (jumătate din fiecare și amesteci).
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce nu mergi la un centru Plafar, au o multitudine de preparate pentru creșterea părului.
Cea mai bună combinație este să faci o frecție a scalpului (pielea capului) cu ulei de măsline și de ricin (jumătate din fiecare și amesteci).
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca uleiul de ricin sau de masline

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc un tratament de doua ori pe saptamana din:gaz si maioneza formata dintr-un galbenusi si ulei de masline extra virgin.las chestia asta o noapte in cap. a doua zi ma spal pe cap in mod normal, iar mirosul il scot cu masa tratament de la kaloss-placenta in care am adaugat o sticluta de ulei de masline, o fiola de vitamina A si o fiola de vitaminaE uleioase amandoua.la mine a dat rezultate tinand cont de faptul ca il intind de doua ori pe saptaman cu placa.incercati si voi, poate va ajuta si pe voi.va pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masca de par:2 linguri de ulei de masline, 5 linguri de ulei de ricin si doua galbenusuri de ou! masca se aplica pe parul putin umed si trebuie sa stai cu ea cat mai mult.ar fi bine pana a doua zi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de la `cea "maioneza" pe care toata lumea o lauda am facut matreata! Si nu numai eu, mai multe cunostinte! Inspecial de la galbenusul de ou! Ai grija! Sunt si pe la plafar ceva creme. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... un sfat foarte bun este acesta 3 linguri de ulei de masline 2 linguri de ulei de ricin un galbenus de ou aplici pe paril uscat dupa aia de speli in mod normal dupa ce te-ai spalat limpezesti cu otet de mere (otetul de mere regenereza varfurile despicare)e foloseste in cantitae mica ...masca se foloseste o data la 2 saptamani si inca ceva eu avem parul degradat lipsit de stralucire fara viata mat dar totusi fir gros de la radacina cu ajutorul acestei masti pe care am folositi 6 luni parul meu incepuse sa prinda culoare volum forma si in primul rand era sanatos si iti recomand garantat saponul gliss roz balsam masca si sprai lave -in ai rabdarae 6 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste sa spunem o masca lejera. ulei de ricin 4 linguri vitamina A

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petrolul e cel mai bun pentru cresterea rapida a parului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda ulei de ricinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acea maioneza cu galbenus de ou iti poate provoca matreata... mie mi s-a intamplat iar eu nu am avut matreata si nici un o suport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin si sampon de la favisan pentru cresterea parului si rezultatele se vad deja!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratament de la gerovital (fiole) la circa 45-50 lei is foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc uleiul de ricin. Masca alcatuita din ulei de ricin si vitamina A.este foarte buna si o repeti o data la doua saptamani. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinctura de ardei uite.se pune o sticluta-ntreaga in sampon si se spala pa cap de doua ori pe saptamana. e cel mai eficient tratament testat de mine personal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi fac saptamanal o masca pentru cresterea parului.desi al meu este aproape de fund folosesc ulei de masline sau ulei de ricin un galbenus de ou si uneori o lingura de smantanahappy...eu vad rezultatele:*

| swetlove a răspuns:

Dupa ce am vazut si eu raspunsurile am si eu o intrebare...Cam cat iti creste parul dupa o sedintaa (cum ar veni)?

| fykyu a răspuns:

Sora mea isi face o masca odata pe saptamana :
-ulei de ricin + ulei de masline.si maseaza radacina capului, era tunsa bob si i-a crescut parul pana la jumatatea spatelui in 6lunibig grin

| dorinaka a răspuns:

Aces raspuns la intrebarea ta il doresc si eu