| miebinefaratine a întrebat:

Chiar e buna acea metoda prin care poti sa iti dai jos gelul de pe unghii cu vata, acetona si staniol?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cea mai buna metoda ca sa-ti dai gelul jos, este sa-ti pui unghiile intr-un bol cu acetona si cam stai jumatata de ora sa se curete.
Acum, cea mai buna metoda pentru unghii semipermanente, este cea mentionata de tine cu vata, acetona si staniol.
Cele 2 operatiuni de gel si semipermanenta, sunt 2 operatiuni diferite.
Oja semipermanenta se poate pune peste gel, dar vice versa nu se poate.

| PeFuga a răspuns:

Relativ... Eu am folosit-o pe oja semipermanenta. Nu a facut-o sa sara imediat cum speram, dar a înmuiat-o si am putut sa o îndepărtez mai usor cu ceva ascutit. Au mai rămas si resturi dure pe unghie, pe care le-am finisat cu pila.

| Ami1 a răspuns:

Acetona e ce a mai buna