| Miha_7827 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie la ce este buna lamaia in industria cosmetica.

Răspuns Câştigător
| Lery a răspuns:

Lamaia e buna pentru combaterea cosurilor, si pentru albirea tenului.

5 răspunsuri:
| bbdotgirl a răspuns:

Eu in fiecare dimineata imi curat tenul cu lamaie (cum a zis si Maiaa1, zeama pusa pe un disc si sters fata cu el). Pentru tenul gras e recomandata lamaia.

Dar am si eu o intrebare: dupa ce imi sterg fata cu lamaie, oare n-ar trebui sa ma dau cu o crema hidratanta? Am tenul gras si nu prea stiu ce creme sa folosesc, ca sa nu-=mi ung si mai tare tenul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru iritarea tenului, am experimentat eu!
Nu mai imi trebuie.

| Puffy1721 a răspuns:

Fiindca lamaia are un efect antiseptic si antiinflamator, (iar frunzele de lamaie au proprietatea de a scadea febra)

| Maiaaa1 a răspuns:

La ten. eu o folosesc ca un fel de masca. iau o discheta demacheanta. pe care storc zeama de laiaaie. si adaug o lingurita de zahar. iar apoi
ma spal :*

| nebunatik_6344 a răspuns:

Lamaia este buna pentru cosuri si pentru ten!