| gabitza9497 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine am nevoie de ajutor vreau sa ma ajutati si sa imi spuneti care ondulator si ce placa este buna, rezitenta si care este de o calitate fff buna va rog din toata inima ajutati-ma va rog dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

În principal, cam orice placă este bună în sensul că fiecare îndreaptă părul. La ce trebuie să te uiți tu dacă vrei una mai bună: timpul în care se încălzește, ca să nu dureze mult, să aibă termoreglare pentru a-ți proteja părul de temperaturi prea mari, să fie din ceramică și să aibă ioni, tot pentru a proteja părul. Cât despre ondulator, ai bine folosești placa pentru bucle, arată mult mai frumos. Eu așa fac poți comanda de la Altex sau să mergi la ei în magazin pentru că au prețuri bune și plăcile nu sunt extrem de cumpărate și de aceea le poți găsi la un preț mai mic. Eu am una de la Remington și am dat vreo 90 de lei pe ea și e foarte ok

5 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Cele de la firma Remington, nu ştiu dacă am scris bine, dar sunt foarte bune. Am văzut cât de repede îndreaptă o placă de aia părul şi chiar mi-a plăcut. Eu i-am îndreptat unei colege părul cu ea şi a rezistat.
Ca să nu-ţi afecteze părul prea mult, să foloseşti protecţie.
La mulţi ani!

| kitykity a răspuns:

Placa de par ar trebui sa fie: timpul în care se încălzește, ca să nu dureze mult, să aibă termoreglare pentru a-ți proteja părul de temperaturi prea mari, să fie din ceramică și să aibă ioni, tot pentru a proteja părul. Eu as alege placa pentru bucle, arată mult mai frumos. Poti sa mergi la Altex sau de la Remington, acolo este intre 70 lei -200lei.

| Lorde92 a răspuns:

Cele de la Remington am si ondulator si placa, ondulatorul face suuper parul parca e ondulat natural.

| Ioana24D a răspuns:

Iti recomand ondulatoarele de par profesionale de la Babyliss Pro.
Le gasesti aici : http://www.visage.ro/......e-par.html

| alexaa123 a răspuns:

Nu am, dar am auzit ca este f Bun.
Ondulatorul conic procare de la Philips mi se pare o alegere potrivita, deoarece nu ți arde parul, are un înveliș moale, plus ca te anunță când este gata bucla...nu este f scump având în vedere ca e de la Philips... aproape 2 mil am văzut ca e acum la Emag cu o reducere de 20-30 lei.