| TraficantăDeDulciuri a întrebat:

Cine poate sa imi spuna cum sa scap de cosuri? Pls :*

Răspuns Câştigător
| ladylola a răspuns:

Buna, incearca sa cauti in farmacii "Zinerit" il folosesti 3 luni la rind si dupa aia ai terminat`o cu cosurile, nu vei mai avea probleme.doar 3 luni! cosurile vor disparea dupa 2-3 saptamini insa asta nu inseamna ca trebuie sa intrerupi tratamentul, mai rau o sa faci! du`l pina la urma! p.s. dupa 30 de zile trebuie sa cumperi altul. dar nu 3 luni sa te folosesti de acelasi! pupici. sper ca ti-am fost de folos...:*

| TraficantăDeDulciuri explică (pentru ladylola):

O sa caut. poti sa imi spui ce pret are si daca are efect si asupra punctelor negre? Oricum mersi :*

| ladylola a răspuns (pentru TraficantăDeDulciuri):

Sorry dar nu cunosc pretul pentru ca la moment nu sunt in Romania, dar tot ce e posibil sa fie si acolo!

11 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna,Madalina!
Am gasit aici un articol foarte interesant, simplu de inteles si care cuprinde esenta a tot ceea ce trebuie sa stii despre cosuri, prevenirea si tratarea lor :
http://www.clopotel.ro/......le-52.html
Bafta si numai bine!

| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
Am gasit aici un articol foarte interesant, simplu de inteles si care cuprinde esenta a tot ceea ce trebuie sa stii despre cosuri, prevenirea si tratarea lor :
http://www.clopotel.ro/......le-52.html
Bafta si numai bine!

| Ramonaaaa a răspuns:

rolling on the floor))))))
Scuza-ma am postat inca o data raspunsul crezand ca este alta intrebare a altui utilizator. happy

| LadyGA a răspuns:

Buna! cel mai bine este sa mergi la un dermatolog, el o sa iti dea ceva in functie de tipul tau de ten. tu incearca sa elimini cat mai mult ciocolata si mancarurile grase din alimentatie, sa te hidratezi(sa bei apa) si sa te demachezi mereu, sa te speli si seara pe fata, pentru excesul de sebum. bafta!

| Konata a răspuns:

E bine sa nu te dai cu fond de ten si sa nu le spargi ca ele dispar singure.Trebuie sa ai fata mereu curata si spalata.In plus, nu e rau sa ai cosuri, cand esti adoloescent e normal sa ai.Nu-ti face griji c arati caraghios, ba chair o sa pari dezvoltata.Lasa-ti corpul sa se dezvoltelove struck

| CrisAvon a răspuns:

Daca ai nevoie de ceva pentru cosuri du-te la farmacie si cumpara-ti de acolo o lotiune tonica sau un exfoliant sau un baton pentru tratarea cosurilor. Sau, daca ti se par prea scumpe produsele de la farmacie, poti sa cumperi de la Avon, au o intreaga gama pentru cosuri : baton pentru tratarea cosurilor, exfoliant, lotiune tonica, gel de curatare si chiar si masca (fiecare e 10 lei).

| GrizzlyRO a răspuns:

Cumpara Clean & Clear e foarte bun pentru cosuri happy te speli cu ea in fiecare seara sau o folosesti ca masca de 2-3 ori pe saptamana si o sa scapi happy

| bob4rap a răspuns:

Te F*ti cu cineva si iti dispar... big grin dar sa fie de sex opus desigur... cred ca functioneaza si cu animale thinking bafta

| Qunii a răspuns:

Pai prima varianta` ar fi sa iti cumperi niste creme, Sebamed Gel Antibacterian...tratament,sau a 2`a varianta in fiecare dimineata spala-te pe fata cu apa si sapun protex, nivea sau Fa`laughing Sper ca te-am ajutat.