| simo80 a întrebat:

Combinatia rochie verde cu pantofi rosii? caraghios sau? rochia e pana la genunchi ce zicetti? aveti ceva idei? multumesc

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca sa incalti altceva, o sanda sau un balerin crem,maro,alb,galben, albastru, lila, negru. Daca nu ai asa ceva acesorizeaza rochita cu o curelusa, o floare sau o brosa rosie.

| iubesc a răspuns:

Naspa combinatie..cauta o alta rochie alba sau neagra.

| Byana a răspuns:

Verdele si rosu sunt culori complementare ( vezi cercul lui Itten), asta inseamna ca se potrivesc, dar daca tu nu te simti bine si ti se pare caraghios, mai bine alegi niste pantofi nude care sa mearga cu rochia verde.

| TheDarkestBeauty a răspuns:

Stiu ca rosu si verde sunt culori complementare dar acum depinde si despre ce nuante e vorba.Dar nu stiu daca as vrea sa port asa ceva.
Poate dca vrei gasesti o rochita alba, finuta cu pantofi rosii.

| alincool22 a răspuns:

Carachios

| Mimmiy a răspuns:

Rosu si verde...categoric NU. Poti sa-ti iei o rochie de culoare alba sau crem ca sa mearga cu pantofii rosii.

| CrissuLinii a răspuns:

Nu se potriveste deloc! Mai bine pantofi albi, negri, rosii:*batting eyelashes