Concurs: Castiga trei papioane Mon Cher!

Pentru ca e vara si ocaziile de-a petrece nu lipsesc, va invitam la un concurs alaturi de cei de la Papioane Mon Cher

Daca vreti sa castigati trei papioane dintre modelele disponbile aici, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la urmatoarea intrebare: Daca intr-o dimineata te-ai trezi si-ai fi brusc membru al unei familii regale, care-i primul loc in care ai purta un papion?

Va asteptam raspunsurile pana pe 24 iulie si-apoi decidem castigatorii, in baza celor mai interesante postari :)

Mult succes!

114 răspunsuri:
| niculaeionut a răspuns:

In fata oglinzii sa ma aranjez.

| SapperGM a răspuns:

L-as purta incontinuu!

| Denisa1Ioana1 a răspuns:

La un bal, elegant si plin de rafinete.

| paul188 a răspuns:

Eu cu siguranta m-asi imbraca destul de legant pentru toti membri familiei si venind vorba de papioane asi purta un papion cu bulinute gen...imbracat intr-un costum extravagant (negru) la intalnirea cu familia.

| Redul a răspuns:

L-as purta oriunde ca sa ma dau mare...(doar sunt bogat)

| Coman_Sorin_1995 a răspuns:

La micul dejun. Doar stiti cu totii cu cit fast se petrece micul dejun in familiile regale.

| Adela243 a răspuns:

Asi purta un papion la un bal regal, masi imbraca elegant de dimineata si asi atasa un papion pentru a fi si mai elegant si a da si mai bine in fata tuturor, din punctul meu de vedere mereu un membru din familia regala trebuie sa fie elegant, de acea un papion este minunat de atasant la o camasa eleganta...Asi purta un papion la marele bal regal ce va urma, sau masa regala, chiar si cand asi calari un cal asi purta un papion si asi fi elegant deoarece un membru al familiei regale trebuie sa fie un exemplu pentru cetateni si trebuie sa fie un adevarat domn...

| Adela243 a răspuns:

E

| Andy_Andrei_1996 a răspuns:

Daca as face parte dintr-o familie regala as purta papionul acesta la incoronarea unui rege, respectiv regine, la o aparitie oficiala in public sau chiar la o cina cu familia(regala)

| Biicsen a răspuns:

Pai,primul loc in care as purta papionul ar fi la ora ceaiului, unde mama mea, regina, si-ar invita prietenele la palavre si ceai cu biscuiti.

| Georgiana_Geo_1990 a răspuns:

L-as purta oriunde non-stop

| alkpone a răspuns:

La prima intalnire cu membri familiei

| Wilfried a răspuns:

L-as purta cand m-asi duce la Bazar sa imi cumpar servitori! happy

| BogdanNKAMihai a răspuns:

La magazin sa mi mai cumpar un papionhappy

| Corneliia a răspuns:

L-as purta la cea mai eleganta tinuta pentru a ma integra repede in familie. o prima impresie buna, conteaza. big grin

| elydey a răspuns:

La prima ocazie regala

| Daianastz a răspuns:

La ai mai fitoasa petrecere, ca sa fiu eu ai mai fashion.

| Silvi221 a răspuns:

La masa

| Iclozan_Catalin_1973 a răspuns:

Clar: la micul dejun! Altfel... ma exmatriculeaza regele in secunda 2 tongue Cred ca... pe dinti ma pot spala si fara papion, nu? happy

| Tudor90 a răspuns:

In calitate de membru al familiei regale si accesorizat cu un papion pe masura, mi-as servi laptele si briosele pe terasa din curtea conacului.

| Petrica_Cioarec_1981 a răspuns:

La evenimentele importante