CONCURS: Cum arata rochia ideala pentru tine?

Pentru ca suntem in prag de primavara si multi dintre voi se gandesc deja la schimbari de garderoba, dam drumul unui nou proiect-concurs alaturi de Prive Boutique: Saptamana Designerului TPU.ro :)

Ce aveti de facut e tare simplu: inspirati-va de pe Prive Boutique, construiti-va imaginea rochiei ideale si raspundeti intrebarilor din Oracol, unde, timp de o saptamana va vor astepta postari despre rochia voastra ideala.

La finalul Saptamanii Designerului TPU.ro, din cele mai populare raspunsuri vom construi portretul robot al rochiei voastre ideale, iar cei de la Prive Boutique o vor produce si-o vor oferi prin tragere la sorti unui utilizator care a raspuns la toate cele 7 intrebari dedicate.

Baieti, ca de obicei, nu va sfiiti. Pentru voi, provocarea e si mai si: in ce fel de rochie v-ar placea cel mai mult sa vedeti o fata imbracata?

61 răspunsuri:
| Band12Nikki a răspuns:

Nu prea stiu.
Simpla, dar colorata.
Nu cu prea multe culori.
happy

| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Cred ca ati avut o idee foarte inspirata organizand acest concurs, si abia astept sa apara si urmatoaree intrebari

| TheLovelyGhost a răspuns:

O rochie neagra, foarte eleganta, stramta si scurta pentru o persoana slabuta ca mine happy

| LastKisss a răspuns:

Rochia ideala pentru mine inseamna un material elegant si usor, un stil romantic, sa fie lunga si mulata cu un decolteu deosebit si la fata si la spate, iar culoarea sa fie rosie si la baza decolteului un design special

| Jasmin15 a răspuns:

O rochita cat mai simpla ca sa ma simt eu comoda, culoarea rosu, negru sau combinate.

| purplestar14 a răspuns:

Albastra/ turcoaz, pana deasupra de genunchi si cu spatele gol

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Decoltata si cu fluturasi pe ea

| cataleya a răspuns:

O rochie moderna, eleganta si cat se poate de simpla. De preferat neagra happy

| paty00 a răspuns:

Neutra, fara ornamente, broderii sau modele. In culori de tipul negru, rosu, albastru intens sau crem/bej. De preferinta lunga si mulata, in stil clasic, cu maneci lungi si taiata in dreptul unui picior, fie cu umerii goi sau cu spatele gol. Accesorizata cu cercei eleganti cu un model mai inedit si mari, cu un inel de dimensiuni mari sau o bratara.

| Pinky2000 a răspuns:

Scurta, deasupra genunchilor, rosie sau neagra, cu spatele gol, un pic de decolteu happy, dar simpla, nu prea impopotonata.

| DeeaDiduu a răspuns:

Pe mine ma incanta ideea si mai ales ca tot ceea ce avem de facut e sa raspundem la niste intrebari.

| Lelia18 a răspuns:

Rochie de vis pentru mine reprezinta o rochie din dantela,serpuita pe toate trasaturile corpului,pe coapse, pe solduri, pe sani, o rochie intr-o culoare calda cu spatele partial descoperit, dar fara decolteu.

| Lelia18 a răspuns:

M-am razgandithappy Rochita mea de vis ar fi o fustita de blugi, mini. Asa i-am spus si mamei: cand o sa ma casatoresc nu vreau rochie de mireasa, vreau o fustita de blugi, un tricou decoltat si adidasi in picioare. Ce atata conservatorism?

| denysuka16 a răspuns:

Sa fie scurta neagra fara bretele si cu putin sclipici

| elenaborosoiu a răspuns:

Destul de simpla, foarte comoda si sa fie ori alba ori o nuanta nude

| Myutza1199 a răspuns:

O rochie invizibila.

| anyway18 a răspuns:

Baby doll

| Andreeaa24 a răspuns:

Rochia perfecta pentru mine arata cam asa: o rochie ca de printesa doar ca mai scurta, pana un pic deasupra genunchilor.La spate o fundita draguta, o culoare placuta, nu tipatoare si nu ar strica daca ar avea si bretele, asta optional.

| MaryTm22 a răspuns:

Iuii :3 De ceva luni ma tot gandesc la cum va arata rochia mea de banchet, si mi-am format o idee:
Sa fie neagra, cu voal in spate si scurta in fata, sa fie cu spatele decupat, sa fie comoda dar si eleganta in acelasi timp. Sa aibe si un strop de culoare, un stopr de Roz...nuanta Rose. De preferat, aceasta nuanta sa apara sub forma unui trandafir pe brau sau pe o bretea. M-a insiprat rochia din colectia noua a celor de la Prive Boutique, Rochia scurta din voal. E foarte draguta :3

| SandyLascu a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi destul de interesant daca ar fu o rochie cu model mulat si pina la genunch in culori deachise, caci totusi a venit primavara nu toamna! Iar noi ar trebui sa fim imbracati la fel ca si natura

| Datcu_Theodorina_1948 a răspuns:

Stil classic adecvat virstei mele, ca si culoare imi place turcoise ori kaki nu prea inchis.

| MunkyAlexa a răspuns:

Daca vom raspunde la toate intrebarile din oracol castigam o rochie la fel cum am raspuns la intrebarile din oracol.

| PublicAmphetamine a răspuns:

Ar fi comoda, fara culori stridente si finuta.Sa aiba maneci lungi si un decolteu mediu!
Culoarea ar fi crem si lungimea pana la genunchi. ^^.

| rrrccc a răspuns:

Lunga, verde, cu spatele gol

| becka17 a răspuns:

Pai...avand in vedre ca is emo...cev cu negru(alb)
si neaparat sa fie decupata. cevala moda.

| Tashka a răspuns:

Nu contează deloc nici culoarea, nici materialul și nici prețul.Contează doar starea sufletească, starea emoțională a propriei persoane, pentru ca zîmbind să oferim această fericire, dragoste și simplitate, exprimată prin simplitatea rochiei alese.

| Lapynoza a răspuns:

Cu un model floral, fundalul nu stident pana la genunchi(sunt scunda) comoda, nu mulata happy happy

| Roxana_Roxana_1985 a răspuns:

Trebuie sa fie lunga, decoltata, verde.

| Alicica a răspuns:

Rochia perfecta pentru mine ar trebui sa fie cam pana la genunchi sau putin mai scurta. Mi-ar placea sa nu aiba bretele, in parte de sus sa fie un corset iar in partea de jos tip baby-doll. Culoarea nu ar fi o problema deoarece imi plac culorile vii dar as prefera nuante de roz, mov sau albastru.

| MirabellaDewis a răspuns:

Scurta, roz, asortata cu pantofi pe toc si bijuterii