| mamarutza1 a întrebat:

Credeti ca mi-ar sta bine daca m-as machia de revelion cu albastru si deasupra putin roz dar nu prea se vad...au mai mult sclipici si un ruj transparent cu sclipici argintiu iar parul buclat cu multe clamitze mov? happy

13 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Pai cred ca ti'ar sta bine in anumite circumstante... daca nu aplici machiajul in exces. adica sa fie ceva discret. glossul cred ca e ok. dar nici cu clamele sa nu exagerezi... 2 sunt suficiente. am eu o colega care isi pune cate 10. chiar i le'am nuarat odata cand era la tblsmug

| Bacemi a răspuns:

Cred ca ti-ar putea sta bine dar depinde. Ai mai putea sa renunti la cate ceva. Nu trebuie sa exagerezi. Pare prea strident. Ceva fad ar merge mai bine. Si depinde si de imbracaminte. Trebuie sa fie in ton. Ceva elegant dar totodata sexy.

daniela
| daniela a răspuns:

Doamne ce de culori, dar in ce te imbraci?

| cretzufinish a răspuns:

Daca o sa ai si o imbracaminte glitter o sa arati a pitipoancawinking Prea extra in toate...

| Kqzu97 a răspuns:

Ai arata ca un clown, mai bine fa-ti u smokey eye, cu un ruj roz bombon, un rosu sau un luciu fara slipici, si poate un coc cu bucle sau o coada de vulpe cu un accesoriu discret, pentru. ca iesi in evidenta si te oboseste atatea culori:roz, albastru, mov, argintiu, merge ceva discret chiar daca ii revelionul...Eu ti-am dat un sfat daca vrei sa-l iei ii bine daca nu, nu. sPER SA-MI DAI FUNDITA

| Kqzu97 a răspuns:

Fa-ti mai bine un machiaj ca asta http://i.ehow.com/......n_Full.jpg si parul de felul acesta http://www.elady.ro/showphoto/galerie-moda/4598_6.jpg ...Asa vei iesi mai mult in evidenta decat sa te impopotonezi asa, in acest fel in care ai zis tu ai arata ca un clown, iar asa vei fi super pentru. ca e ceza discret

| georgiana37 a răspuns:

Camitele nu le mai adauga esti prea incarcata doar un pic de makiaj roz rujul si atat

| DeMentaa a răspuns:

-mai degraba roz cu albastr merge la machiaji
-si coafura e in regula dar daca poti cu clamite roz sau albastre sua alb sau negru
-ruju nu prea date cu un roz. da nu cu sclipici sau daca e cu sclipici dar foarte foarte putin

poti sa ma iti fai machiajul asa

-roz cu negru
-mov cu alb(si se potrivesc clamitele si rujul)
-roz cu alb (sunt niste culori superbe)
-alb cu negru
Sa iti spun un mic secret

-alb cu negru merg cu orice
-niciodata nu asorta culori inchise cu culori inchise (adica la albastru cu verde arada oribil)

-sclipiciu de pe ruj poate fi argintiu pentur ca se potriveste dar atentie nu in exces ( mai mutl se potriveste cu culorile inchise)
-sclipiciu auriu este cam tiganesc si nu ti-l recomand

cam atat
sper ca te-am ajutat BY KidOo(uPSy COOl KIDs0)

| DeMentaa a răspuns:

Nu-i corect eu meritam fundita ti-am dat mult mai multe sfaturi PROSTILor

| Daiana_1737 a răspuns:

Eu n-as face aceasta alegere:D... dar atat timp cat te face sa te simti bine:) e in regula...cu toate ca nu e combinatia perfecta:(

http://makeover.dailymakeover.com/virtual-makeover/#/home

un site unde poti sa incarci o poza cu tine si sa incerci toate combinatiile posibile :-"

sper ca te-am ajutat:)

| username_4398 a răspuns:

Nu prea cred

| Smackdown a răspuns:

Daca vrei sa fi un clovn da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cu ce te imbraci culoare tenului cred ca ti-ar sta bine dar buclele nu se mai poarta anul asta!