| Mădă0611 a întrebat:

Cum se numeste materialul acela cauciucat care se pune pe jos in institutiile publice? E albastru cu sclipici argintiu. A, am inteles ca ar fi antibacterian.

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

E un tip de linoleu.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acel "material cauciucat" se numeste linoleu sau covor de protectie, dar nu prea are nimic cu cauciucul.

| Mădă0611 explică (pentru Bula):

Ceva cauciucat pare, ca doar nu ma apucam sa-l pipai unde il vedeam. Am gasit la Dedeman, pe net. tongue Nu prea pare linoleu si nu stiam cum sa caut, gen imi trebuie niste "leţe", care-s leţuri de fapt, sau scanduri, ma rog, ceva lemn sa construiesc ceva. E cherestea...

| Bula a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu inteleg despre ce leturi vorbesti.
Mergi pana la un magazin Dedeman (nu pe internet) si alege-ti acolo ce vrei.
Gasesti si linoleu, si leturi si o gramada de alte materiale ce le-ai putea folosi.