| Ирина19 a întrebat:

Crema de galbenele este bun pentru orice tip de ten? Eu personal am ten sensibil, pot sa-l folosesc?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de galbenele nu este extrem de recomandata in cazul tenului gras(doar aplicata in strat foarte subtire si indepartata dupa 15-maximum 20 de minute),iar in cazul tenului normal, trebuie aplicata in strat foarte subtire(nefiind nevoie sa fie indepartata dupa o anumita perioada).In cazul tau, nu pare a fi o problema. Aplic-o in strat subtire si las-o pana intra complet in piele.

5 răspunsuri:
| Gumitsăă a răspuns:

Sigur, este un remediu bun.Si eu folosesc happy

| AnutzaTa a răspuns:

Da, nu conteaza cum ai tenul deoarece crema de galbenele ajuta la o piele fina, iti racoresti fata, nu te mai simti stresata si multe altele.

| iulia_8420 a răspuns:

Si eu am un ten foarte sensbil si folosesc Garnier pentru ten uscat si sensibil si e foarte buna ...cred ca ar trebui sa intrebi la o farmacie ce crema ti-ar recomanda...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de galbenele este pe baza de plante naturiste deci probabil nu va fi o problema sa o folosesti pe tenul tau pentru ca este fina si revitalizeaza pielea. fundita?

| KyufyxD a răspuns:

Da