| Blake1 a întrebat:

Cu ce as putea inlocui fondul de ten? stiti cumva alt produs care uniformizeaza culoarea tenului si a dat rezultate la voi?:*

4 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Incearca crema Nivea- Natural Beauty... e nou aparuta si e f buna, lasa pielea uniforma, fina, cu un parfum dulce, placut. Eu mi-am luat-o drept baza de machiaj si am sfarsit prin a inlocui machiajul cu ea happy Ti-o recomand 100%!

| RealLife a răspuns:

Putin praf.de preferat noroi si gata big grin

| byoana a răspuns:

Buna si eu foloseam inainte fond de ten si dupa multe aplicari pielea a inceput sa fie aspra. M-ai bine cumpara un gel de curatare si apoi date cu o crema hidratanta si o sa ai un ten foarte curat si sanatos.Fondul de ten imbatraneste piele nu conteaza marca, bine unele imbatranesc pielea mai mult sau mai putit da tot o imbatranesc.
Bafta!
Te-am pupat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o anumita masura, poate fi inlocuit cu o pudra translucida, pentru acoperire(nu pentru fixarea fondului de ten, inlaturarea excesului de sebum etc.). Totusi, mai bine lasa-ti pielea sa respire, foloseste pudra/fondul de ten doar la ocazii speciale; folosite foarte des pot duce la imbatranirea preamtura a pielii.